Wiadomości z Gliwic

Kupujesz nowe mieszkania w Gliwicach? Zwróć uwagę na 4 rzeczy!

  • Dodano: 2019-06-28 10:30, aktualizacja: 2019-07-15 10:19

Kupując nowe mieszkanie w Gliwicach, wiele osób nie zwraca uwagę na wiele istotnych aspektów, które mogą wpłynąć na ostateczne zadowolenie z poczynionej inwestycji. A problemów, jakie możesz napotkać, jest co najmniej kilka, dlatego też pragniemy zwrócić Twoją uwagę na 4 najważniejsze rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę, kupując mieszkanie od dewelopera. Dzięki temu unikniesz niepożądanych sytuacji i będziesz w stu procentach zadowolony z zakupu!

Po pierwsze - uczciwość dewelopera

Zapewne słyszałeś o sytuacjach, w których to kupujący wpłacili pieniądze na zakup mieszkania, ale deweloper ogłosił upadłość albo doszło do innej przykrej sytuacji, w wyniku której nigdy nie doszło do oddania mieszkania. Chcąc zabezpieczyć się przed taką sytuacją, musisz dokładnie sprawdzić profesjonalizm oraz wiarygodność dewelopera. Zwróć uwagę przede wszystkim na to, jak długo działa, jak wiele zrealizował inwestycji i czy inwestycja, która Cię interesuje, posiada wszystkie niezbędne zezwolenia. Warto przy tym zaufać takiemu deweloperowi, który oferuje zamknięty rachunek powierniczy – masz wtedy pewność, że wpłacone przez Ciebie pieniądze nie zostaną w nieodpowiedni sposób wykorzystane przez dewelopera.

Pamiętaj!

Kupując nowe mieszkania w Gliwicach, warto decydować się na takie, które już powstały albo które są na końcowym etapie budowy. Będziesz mieć wtedy większą pewność co do tego, że inwestycja zostanie zrealizowane, a Ty nie będziesz długo czekać na zakończenie prac.

Po drugie - sprawdzenie inwestycji

Niezwykle istotne jest dokładne przeanalizowanie tego, czy dana inwestycja jest dla nas odpowiednia. Mowa tutaj o jej lokalizacji, wielkości mieszkania czy też dodatkowych atutach, takich jak strzeżone osiedle czy np. plac zabaw lub tereny zielone, znajdujące się w pobliżu. Dzięki temu unikniesz problemów z dojazdem do pracy czy zawiezieniem dzieci do szkoły, a także zapewnisz sobie maksymalny komfort oraz codzienne bezpieczeństwo. Sprawdź planowane inwestycje dewelopera, które będą realizowane w przyszłości - w celu pozyskania pełnej wiedzy zapoznaj się z planem zagospodarowania przestrzennego.

Po trzecie - dokładne zapoznanie się z umową

Kiedy dojdzie już do dopełnienia formalności, pamiętaj o dokładnym przeczytaniu umowy. Im więcej informacji będzie ona zawierała, tym oczywiście lepiej dla Ciebie - zyskasz w ten sposób niezbędną wiedzę, która pozwoli Ci podjąć ostateczną decyzję. Sprawdź między innymi datę planowanego zakończenia umowy, całkowity koszt, jaki poniesiesz czy też kary, jakie towarzyszyć będą niewywiązaniu się z umowy.

Po czwarte - sprawdzenie mieszkania

Istotne jest również sprawdzenie mieszkania podczas jego odbioru - sprawdź, czy ściany i podłogi nie są krzywe, czy powierzchnia odpowiada tej, która została zadeklarowana przez dewelopera i czy wszystkie elementy, jak drzwi czy okna są prawidłowo zamontowane. Wykrycie każdej wady już na tym etapie, pozwoli Ci uniknąć różnego rodzaju problemów w przyszłości.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.