Wiadomości z Gliwic

Kursy Sep Katowice

  • Dodano: 2021-05-12 09:00, aktualizacja: 2021-05-12 10:01

Szkolenia zawodowe to doskonałą okazja do nabycia nowych umiejętności, które pozwolą dostać lepszą pracę, albo ułatwią negocjacje z obecnym pracodawcą odnośnie podwyżki. Pracodawcy szanują osoby, które wychodzą z inicjatywą i starają się rozwijać, przynajmniej tak postępują dobrzy pracodawcy. Doświadczenie zawodowe wciąż odgrywa ogromną rolę w procesie rekrutacji, ale jeżeli go nie mamy to certyfikaty są na drugim miejscu. Osoba, która będzie Cię zatrudniać, i będzie miała lista 10 kandydatów będzie zwracać uwagę na umiejętności jakie posiadają, a certyfikaty są potwierdzeniem zdobycia pewnych umiejętności, zwłaszcza gdy mówimy o wartościowych certyfikatach, uznawanych nie tylko przez szkołę, która sobie ten certyfikat wymyśliła, ale również przez całe środowisko. 

Kursy zawodowe realizowanymi przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego Omega to doskonała okazja na zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu SEP czy UDT. Lista kursów dostępnych na rynku jest ogromna, ale zdecydowana większość z nich nikogo nie obchodzi, inaczej jest z kursami, które kończą się egzaminem zdawanym przed komisją wydającą certyfikaty upoważniające do pełnienia obowiązków na danym stanowisku pracy zgodnie z polskim prawem. Wśród takich kursów znajdziemy np. kursy SEP skierowane do elektryków i osób, które elektrykami dopiero chcą się stać.

Kursy SEP Katowice

Chcesz pracować jako elektryk, ale nie miałeś wcześniej do czynienia z tym zawodem przez co nie możesz wykazać się doświadczeniem? Jeżeli tak to warto wybrać się na kursy SEP Katowice podczas, których zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną, która przyda Ci się w drodze zawodowej. Kursy Sep można podzielić na kursy G1, G2 i G3, dla elektryków przewidziano kursy G1. Kursy SEP nie należą do długich kursów i charakteryzują się niską ceną co sprawia, że należą do jednych z najpopularniejszych kursów zawodowych. Jeżeli jeszcze do końca nie wiesz gdzie poprowadzi Cię życie, możesz wybrać się od razu na wszystkie 3 kursy SEP, ale musisz mieć świadomośc, że w przypadku zdania egzaminu, uprawnienia wydawane są na 5 lat, później certyfikat trzeba odnawiać, ale kurs nie jest wymagany. Jednak wszystkie trzy grupy nigdy nie będą Ci potrzebne, każda dedykowana jest innym zawodom, choć nie da się ukryć, że w firmie energetycznej osoba z tyloma uprawnieniami może okazać się bardzo ceniona.

Kolejną zaletą kursów SEP jest praktycznie brak wymagań. Do kursu można przystąpić nawet bez szkoły średniej a jedynym wymaganiem jest ukończenie 18 roku życia i dobre stan zdrowia. Na kurs możesz udać się z zupełnie podstawową wiedzą.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich czyli SEP to urząd, który wydaje certyfikaty osobom zajmującym się pracami związanymi z energetyką. Po ukończeniu kursy masz możliwośc wykupienia egzaminu, podczas którego zostanie sprawdzona Twoja wiedza teoretyczna i praktyczna. W przypadku zdania egzaminu, uzyskasz certyfikat honorowany na terenie całego kraju. Około 95% kursantów szkoły Omega zdaje wspomniane egzaminy, ewentualne oblanie wiąże się jedynie z koniecznością ponownego wykupienia egzaminu.

Kursy SEP możesz potraktować również jako okazję do rozpoczęcia własnej działalności. Posiadanie uprawnień jest niezbędne do wykonywania zawodu, a wiele osób może wymagać uwierzytelnienia w postaci uprawnień SEP. Kurs przygotuje cię w 100% zarówno pod kątem teoretycznym jak i praktycznym. 

Warto wybrać się na kurs SEP w celu zdobycia wartociowych uprawnień, które pozwolą zdobyć lepsza pracę. Na rynku jest sporo ośrodków oferujących kursy SEP, najlepiej wybierać te sprawdzone jak Omega działająca na terenie całego Śląska w tym Katowic. Zasygnalizuj swojemu obecnemu bądź przyszłemu pracodawcy, że jesteś gotowy na nowe wyzwania i posiadasz niezbędną wiedzę do wykonywania zawodu.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.