Wiadomości z Gliwic

Lampa na korytarz co warto wybrać?

  • Dodano: 2016-04-21 14:45

Lampy w przedpokoju i na korytarzu powinny zapewniać odpowiednie oświetlenie dopasowane do danej aranżacji tej przestrzeni. Dzisiaj, na szczęście, producenci artykułów oświetleniowych oferują wiele ciekawych propozycji. Na co warto się zdecydować?

Dobranie odpowiedniej lampy czy lamp na korytarz albo do przedpokoju powinno zarówno bazować na aranżacji tej przestrzeni, jak również zapewniać odpowiednie światło, które docierałoby do każdego zakątka pomieszczenia.

Najlepsze rodzaje lamp na korytarz

Na korytarzach i w przedpokojach najczęściej montowane są lampy sufitowe – to najlepszy wybór do tych mniejszych przestrzeni, ponieważ wówczas nic nie przeszkadza na ścianach. Na korytarze wybierane są najczęściej plafony – są dyskretne, a także dobrze łączą się z różnego rodzaju aranżacjami. Można też pójść w drugą stronę i wybrać bardziej ozdobne lampy. Gdy jednak zależy ci na uzyskaniu dekoracyjnego efektu na ścianach, możesz wykorzystać kinkiety w stylu klasycznym lub nowoczesnym, zależnie od tego, jak wykończona jest przestrzeń. Powinny być one jednak rozmieszczone na takiej wysokości, aby nie przeszkadzały w korzystaniu z pomieszczenia.

Alternatywnym rozwiązaniem jest wykonanie sufitu podwieszanego – warto pomyśleć o takiej realizacji na etapie wykańczania lub remontu. Wtedy w suficie można zamontować oczka świetlne lub też wykorzystać taśmy LED. Takie oświetlenie pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i urządzonych klasycznie.

Jakie żarówki wybrać?

Nie można zapominać również o żarówkach – energooszczędnym rozwiązaniem będą wspomniane już LED-y. Dzisiaj także coraz więcej producentów oferuje dekoracyjne lampy wyposażone w diody LED-owe, mają je na przykład lampy Phillips. Na korytarz można też wybrać żarówki halogenowe, świetlówki kompaktowe czy zwykłe żarówki żarowe – to zwykle miejsce, gdzie lampa nie jest włączona cały czas, dlatego też nie trzeba wyposażać go w energooszczędne żarówki, ponieważ różnice nie będą tak bardzo odczuwalne jak w przypadku salonu czy kuchni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.