Wiadomości z Gliwic

Nauka rysowania na kursach

  • Dodano: 2021-04-06 09:30

Jeżeli jesteś osobą dorosłą istnieje spore prawdopodobieństwo, że rzadko zdarza ci się rysować, a przecież jako dziecko czy nawet nastolatek/nastolatka było to jednym z Twoich ulubionych zajęć. Brak czasu wywołany pracą, rodziną i obowiązkami codziennego życia, przyczynił się do odstawienia pasji na dalszy tor. Szkoda, zwłaszcza że rysowanie jest zajęciem, które można wykonywać w każdej chwili dokładnie tak samo jak oglądanie kolejnych filmów na youtube. Rysowanie pozwala oderwać się od ekranu komputera czy telefonu i przejść ponownie w świat nie zdygitalizowanej rozrywki. Jak pokazują liczne badania i wypowiedzi psychologów, proces tworzenia ilustracji niezależnie od jej poziomu wpływa na nas odstresowująco i relaksująco i oba słowa nie są w tym wypadku synonimami.

Nauka w szkole rysunku 

Wstęp poświęciliśmy osobom dorosłym, będącym w wirze codziennego życia, ale rysowanie to nie tylko hobby dla nich. Wiek w tym wypadku nie ma znaczenia i każdy z nas może zacząć rysować albo powrócić do rysowania. Co istotne dla wielu osób umiejętność rysowania jest niezbędna, gdyż wiążą z nią swoją przyszłość zawodową. Mowa tutaj o architektach czy osobach studiujących na Akademiach Sztuk Pięknych. 

Wiele osób posiada błędne przekonanie, że do rysowania niezbędny jest talent. Oczywiście trudno zaprzeczyć, że coś takiego jak talent istnieje i ułatwia wiele spraw, ale rysunek jak wszystkie inne czynności w życiu, które chcemy robić dobrze wymaga wprawy. Nauczyć się rysować może każdy, tempo tej nauki zależy w głównej mierze od wybranej formy nauczania oraz wysiłku jaki zostanie włożony w naukę. Najbardziej efektywne jest korzystanie z kursów rysunku dopasowanych do Twoich zainteresowań albo wymagań. Jeżeli chcesz tworzyć ciekawe ilustracje warto sprawdzić kurs rysunku ilustracji albo inaczej kursu hobbystycznego, a gdy w głowie masz pracę architekta to pomocny będzie kurs rysunku architektury. Część pojęć i tak przenika się pomiędzy kursami, co jest spowodowane tym, że takie aspekty jak proporcje czy zrozumienie jak operować perspektywą jest wysoce zalecane. Kursy najlepiej odbywać w sprawdzonych szkołach z dużą ilością opinii i realnymi efektami w postaci wysokich wyników uzyskiwanych przez kursantów na egzaminach na uczelniach czy osobami, które po kursie zaczęły publikować swoje prace w internecie i można je ocenić bez wychodzenia z domu. W tym miejscu warto wspomnieć miejsce jakim jest Wrocławska Szkoła Rysunku Domin, w którym chcesz się uczyć rysować.

Lekcje rysunku na jaki progres mogę liczyć?

Wiele osób postanawia wrócić do rysowania za sprawą poradników dostępnych w internecie i nie ma w tym nic złego, w końcu każda okazja do rysowania jest dobra. Problemem tego typu kursów, zwłaszcza gdy mówimy o darmowych wersjach jest nie uporządkowana wiedza. Często dzieje się tak, że szukanie odpowiedniego materiału, na którym jest wytłumaczone zagadnienie, które nas interesuje trwa dłużej niż proces rysowania, a jak dojdzie do tego jeszcze czas poświęcony na oglądnięcie materiału, to okazuje się, że dłużej byliśmy w internecie niż rysowaliśmy a tu nie o to chodzi.

Rysunek wymaga praktyki, ale rysowanie bez poznania zasad budowania rysunku jest bardzo jałowe. Po pierwsze nigdy nie zrobimy postępu przez brak wiedzy jak to zrobić, a po drugie będziemy sfrustrowani tym, że pomimo godzin poświęconych na rysowanie wciąż tworzymy obrazy dalekie od naszych wyobrażeń. To tylko część z powodów dla których warto rozważyć udział w kursach rysowania.

Jeżeli wybierzesz dobrą szkołę rysunku możesz liczyć na naprawdę szokujące efekty. Z osoby o zerowych umiejętnościach w kilka tygodni przeskoczysz do poziomu, który kiedyś wydawał Ci się nieosiągalny. Pomoc wykładowcy jest nieoceniona i co istotne, na zajęciach liczy się praktyka, a w razie problemów osoba z którą masz zajęcia jest zawsze pod ręką i możesz ją o wszystko wypytać. W ten sposób nie utrwalasz błędów i zaczynasz nie tylko rysować wedle pewnych zasad, a dodatkowo czynisz szybki postęp. Należy pamiętać, że wciąż wiele zależy od Twojego podejścia, ale zakładam, że jeżeli idziesz na kurs to masz zapał do tego i nie będzie problemu z tym, żeby w domu po zajęciach poćwiczyć ostatnio zdobytą wiedzę. 

W przypadku gdy zastanawiasz się nad studiami, w których bez umiejętności rysowania ani rusz, albo chcesz po prostu wrócić do swojej pasji i wprowadzić ją na wyższy poziom, skorzystaj z kursów rysowania. Jest to sprawdzona metoda, której działanie zostało potwierdzone na wiele sposobów. Zachęcamy do rozwijania pasji bo życie to nie tylko praca i obowiązki. To tyle w tym artykule i widzimy się w kolejnych, do zobaczenia!
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.