Wiadomości z Gliwic

Nowatorskie podejście do prezentacji sztuki. O wystawach słów kilka

  • Dodano: 2022-08-16 07:45, aktualizacja: 2022-08-16 07:50

Wystawy dzieł po dziś dzień stanowią doskonałą atrakcję dla wszystkich miłośników sztuki. Współcześnie wydarzenia te są swoistymi imprezami, podczas których podziwia się dzieła i artystę, który je stworzył. Na uczelniach związanych ściśle z malarstwem oraz tworzeniem własnych arcydzieł organizuje się wystawy prac absolwentów – często prezentacja złożonych obrazów może stanowić spory problem. Forma ukazania łączących się ze sobą prac jest bardzo ważna – wpływa bowiem na odpowiedni odbiór i pozwala zrozumieć motywy artystyczne twórcy. Z tego powodu coraz więcej ośrodków kultury, muzeów czy uczelni plastycznych inwestuje w najnowocześniejsze formy współczesnej prezentacji, jaką są specjalne ściany i ścianki.

Innowacyjne wystawy. O obecnie dostępnych produktach na rynku

Odbiega się już od stawiania nienaruszalnych ścian w pomieszczeniach przeznaczonych do odbywania się wystaw – wszystko przez fakt, że każdy artysta ma swoją wizję i często ułożenie ścian budynku może być sporym problemem. Dlatego wybiera się dziś nowoczesne ściany muzealne, cechujące się lekkością i jednocześnie solidnością. Tego rodzaju konstrukcje przeważnie nie przekraczają wagi 25 kilogramów, dzięki czemu można dowolnie je układać i nie obawiać się, że będzie to ciężka praca. Ściany tego rodzaju są również przystosowane do przewożenia na specjalnych wózkach, a ich łatwy i szybki montaż może zaskoczyć każdego majstra! Malowane na kolor biały, mogą występować także w innych kolorach – jednak wiadomo, że uniwersalna prezentacja dzieł sztuki przebiega znakomicie na białym tle. Regulowane uchwyty do podwieszania eksponatów wyposażone są w linkę i haczyk regulujące wysokości, przez co w stu procentach spełniają artystyczną wizję. Tego rodzaju ściany muzealne świetnie sprawdzą się w tworzeniu drogi, jaką goście mają przebyć od początku do końca – doskonale przydaje się to w pracach posiadających wspólny element łączenia czy obrazach zawierających historię ukazaną niczym w kadrach. Stres związany z wystawą zdecydowanie zmaleje, jeżeli będzie się posiadało świadomość, że wszystko da się przestawić!

Na wystawę i nie tylko. Alternatywne zastosowanie ścianek

W zależności od rodzaju, tego typu ścianki nadać się mogą znakomicie do rozdzielenia poszczególnych pomieszczeń w domu, mieszkaniu, hotelu czy kawiarni. Doskonałe będą w kawalerce, oddzielając część jadalnianą od sypialnianej, lecz również w wielopokojowych hotelach czy nawet w restauracji, zapewniając we wszystkich przypadkach większą prywatność. Fakt ten może zdziwić, jednak odnajdują one swoje miejsce również w salach weselnych! Ekspozycje złożone są wtedy ze zdjęć i wizerunków pary młodej, a także życzeń od najbliższych lub listy gości i stolików, do których zostali przydzieleni. Jak więc można zauważyć, jedna ścianka potrafi zdziałać prawdziwe cuda oraz znaleźć swoje miejsce nie tylko podczas wystaw sztuki. Tego rodzaju przedmioty dostępne są w specjalnych sklepach, takich jak Omega System. Na stronie www.scianki.info.pl można zapoznać się z całą ofertą producenta, a także realizacjami. Niezależnie od tego czy jesteś kustoszem lub potrzebujesz zorganizować swój prywatny kącik – inwestycja w modułowe ścianki zamiast postawienia realnego fragmentu ściany będzie zdecydowanie bardziej opłacalna!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.