Wiadomości z Gliwic

O czym trzeba pamiętać wymieniając tusz w drukarce?

  • Dodano: 2020-11-27 16:30

Wymiana tuszu w drukarce to zadanie, z którym musi się zmierzyć praktycznie każdy kto posiada tego typu urządzenie w swoim domu. O czym należy pamiętać wymieniając tusz w drukarce? Sprawdźmy.

Zakup i wymiana tuszu

Po pierwsze, sprawdź jaki masz model drukarki i odpowiednio dopasuj tusze do urządzenia. Jeśli nie wiesz jaki masz model to najprawdopodobniej możesz tą informacje znaleźć na obudowie urządzenia. Następnie znajdź odpowiedni tusz. W tym celu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę np. HP OFFICEJET PRO 6960.

Gdy już dokonasz zakupu, to kolejnym krokiem jest wymiana tuszu. Jeśli nie wiesz, jak wymienić tusz w Twojej drukarce i nie posiadasz instrukcji to najprawdopodobniej powinieneś znaleźć instrukcje w Internecie. W przypadku popularnych modeli drukarek można znaleźć filmy instruktażowe, natomiast w przypadku mniej popularnych modeli na pewno bez problemu znajdziesz instrukcje w wersji tekstowej.

Zatem jeśli nie wiesz, jak wymienić tusz to po prostu wpisz w wyszukiwarkę nazwę swojej drukarki (np. HP DESKJET INK ADVANTAGE 5645) + frazę “wymiana tuszu” a prawdopodobnie znajdziesz tego typu informacje. Wymiana tuszu we współczesnych drukarkach jest prostym i intuicyjnym zadaniem. W związku z czym ze wsparciem w postaci drobnej instrukcji każdy powinien sobie z tym zadaniem bezproblemowo poradzić.

O czym należy pamiętać planując zakup tuszu?

Zakup tuszu od zawsze wiąże się z dylematem polegającym na tym czy lepiej kupić tusze oryginalne czy też zmienniki. Należy wiedzieć, że obecnie na rynku jest wiele wysokojakościowych zamienników, które jakością druku praktycznie nie odbiegają od oryginałów.

Poza tym, wymieniając tusze pamiętaj o odpowiednim zutylizowaniu zużytych kartridży. Wyrzucanie pojemników po tuszach nie jest wyjątkowo proekologicznym rozwiązaniem. Co ciekawe, niektóre sklepy komputerowe skupują zużyte tonery i tusze. Zdecydowanie warto o tym pamiętać podczas wymiany.

Źródło zdjęcia:

junpiiiiiiiiiii / Shutterstock.com

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.