Wiadomości z Gliwic

Organizacja imprezy plenerowej – od pomysłu do realizacji

  • Dodano: 2023-01-19 11:15

Imprezy plenerowe są coraz bardziej popularne w Polsce. Prawdopodobnie każdy z nas miał okazję uczestniczyć w takim wydarzeniu. Eventy tego typu mogą mieć różne formy i być zakrojone na różną skalę – w zależności od potrzeb organizatorów. Mogą to być m.in. koncerty, festyny, imprezy integracyjne, imprezy tematyczne, a także pikniki firmowe i rodzinne z konkursami. Łączy je jedno: wszystkie odbywają się na otwartej przestrzeni. O czym trzeba pamiętać, decydując się na taką formę eventu? Przedstawiamy kilka cennych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę.

Wydarzenie plenerowe: od czego zacząć?

Bez względu na to, jak duża ma być impreza, trzeba ją starannie zaplanować. Aby uniknąć niepotrzebnego chaosu i dezorganizacji warto przygotować szczegółowy scenariusz eventu, w którym uwzględnimy wszystkie działania prowadzone w ramach imprezy plenerowej. Organizację eventu „pod chmurką” najlepiej zacząć od ustalenia ogólnej koncepcji spotkania. Przede wszystkim należy zastanowić się nad formą wydarzenia: czy ma to być piknik dla rodzin, bankiet w plenerze, impreza dla klientów, premiera produktu, impreza integracyjna itd. Kolejna kwestia to wybór miejsca realizacji eventu. To od nas zależy, gdzie odbędzie się spotkanie. Może to być park, boisko, miejskie tereny zieleni itp. Pamiętajmy jednak, by oprócz odpowiedniej lokalizacji zadbać także o czynniki czysto praktyczne, jak dobry dojazd, parking dla samochodów osobowych czy zaplecze sanitarne. Ważnym elementem organizacji imprezy w plenerze jest odpowiedni dobór atrakcji. Rozrywki, na które się zdecydujemy, powinny być dostosowane do ogólnego charakteru wydarzenia. Nie możemy zapomnieć też o cateringu.

Zaplecze techniczne imprezy w plenerze

Nieodłącznym elementem każdej imprezy plenerowej jest odpowiednie zaplecze techniczne. Nawet najlepiej zorganizowane wydarzenie może okazać się klapą, jeśli nie zadbamy o dobrej jakości nagłośnienie, oświetlenie czy przygotowanie sceny. Dlatego jednym z najważniejszych aspektów przy organizacji eventów na otwartej przestrzeni jest zapewnienie odpowiedniego do potrzeb organizatora sprzętu. Kluczowym miejscem plenerowej imprezy jest scena. Nie przeprowadzimy eventu bez dobrego nagłośnienia i oświetlenia estradowego – to absolutnie niezbędny warunek każdej udanej imprezy. Niezależnie od tego, czy organizujemy mały event firmowy, piknik osiedlowy czy koncert znanego artysty, potrzebujemy naprawdę dobrego sprzętu nagłośnieniowego: https://cma.pl/naglosnienie/. System audio musi być dostosowany pod dane wydarzenie tak, aby mógł pełnić swoją funkcję. Bardzo istotną rolę podczas każdego eventu w plenerze odgrywa oświetlenie sceniczne: https://cma.pl/oswietlenie-sceniczne-i-estradowe/ Tworzy ono niepowtarzalny efekt wizualny dopasowany do wybranej przestrzeni i warunków. Dobór nagłośnienia oraz efektów oświetleniowych najlepiej zlecić profesjonalistom.

Kto zajmuje się organizacją imprez plenerowych?

Nie ulega wątpliwości, że ciekawie zaaranżowany event w plenerze na długo zapadnie w pamięci zgromadzonej publiczności. Dlatego przy organizacji tego typu wydarzeń warto wspierać się zewnętrznymi wykonawcami, którzy dysponują wiedzą i doświadczeniem w realizacji podobnych projektów. Jeśli postawimy na profesjonalizm, możemy mieć pewność, że nasze przedsięwzięcie zyska odpowiednią rangę i zachwyci uczestników. W organizacji imprez na świeżym powietrzu pomoże sprawdzona firma eventowa. Kraków, Warszawa czy inne duże miasta to nie jedyny obsługiwany obszar. Najlepsze firmy eventowe świadczą swoje usługi na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. Z powodzeniem pomagają, doradzają i wspierają organizatorów wszelkich imprez dla firm oraz osób prywatnych. Współpraca ze specjalistami od eventów to nie tylko gwarancja sukcesu projektu, ale też spora oszczędność czasu. Firma eventowa wyręczy nas w wielu czynnościach i przygotuje imprezę zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jeśli mamy możliwość, to na pewno warto rozważyć taką opcję.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.