Wiadomości z Gliwic

Ozdobne ramki - kiedy warto wykorzystać je do oprawienia zdjęć?

  • Dodano: 2020-06-08 16:15

Wiele osób zastanawia się, jak oprawić swoje zdjęcia, by podkreślić najważniejsze z nich. Najczęściej wywołuje się te szczególnie istotne w większym formacie, ale jeżeli na ścianie jest niewiele miejsca – lub chcemy je postawić na blacie – warto zadbać o to, by oprawka wyróżniała fotografię na tle innych. Podpowiadamy, kiedy warto wybierać ozdobne ramki i jak dopasować je do zdjęć i wystroju wnętrza.

Ramki ozdobne czy proste?

Na początku warto zaznaczyć, że ramki ozdobne wcale nie muszą mieć barokowych zdobień czy kryształków. Niektóre są ozdobne mimo tego, że składają się z minimalistycznych profili lub odpowiednio wykończonego szkła czy drewna. Właściwie postawione pytanie powinno więc brzmieć, kiedy warto zadbać o ozdobne ramki, a kiedy zdecydować się na wersję podstawową.

Rodzaje ramek ozdobnych

Ozdobne ramki można podzielić na trzy główne rodzaje. Pierwszym z nich są rzeczywiście bogato zdobione oprawy, doskonale uzupełniające wnętrza w stylu glamour, ale chętnie wybierane także do inaczej urządzonych mieszkań, np. do eksponowania zdjęć ślubnych.

Drugim rodzajem są ramki ozdobione grawerunkiem lub nadrukiem – często wykorzystuje się je np. w pokojach dziecięcych i młodzieżowych, ale zdobienia są tak różne, że niektóre pasują także dorosłym.

Trzecim rodzajem ozdobnych ramek są bardziej ekskluzywne, nowoczesne obramowania wykonane z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Często wyróżniają się dzięki wysokiej jakości wykończenia i zastosowanym materiałom, ale zdarzają się także zdobione motywami kwiatowymi lub geometrycznymi albo opalizujące. Wszystkie rodzaje ozdobnych ramek można zobaczyć na stronie https://www.oprawiamy.pl/c134,ramki-ozdobne.

Do jakich zdjęć warto stosować ozdobne ramki?

Jeżeli nie lubimy otaczać się dużą ilością zdjęć, a zamiast tego zawiesić na ścianie jedno lub dwa najważniejsze, to wybór ramek ozdobnych lub zwykłych nie robi większej różnicy – i tak będą się rzucać w oczy. Jeżeli jednak jesteśmy miłośnikami fotografii i w każdym wolnym miejscu umieszczamy zdjęcia, to warto niektóre z nich wyróżnić. Każdy może uznawać inne zdjęcia za szczególnie ważne, ale często akcentuje się fotografie ślubne, z urodzin dziecka czy np. uroczystości ukończenia studiów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.