Wiadomości z Gliwic

Ozdoby naścienne kiedyś i dziś - porównanie

  • Dodano: 2018-03-02 16:00

Wszystko wskazuje na to, że Polacy zainspirowali się sposobami z Zachodu i teraz także oni mają naprawdę stylowo i ze smakiem ozdobione ściany. Dlaczego tak bardzo ów fakt podkreślamy?

Cóż…zapewne wielu Czytelników pamięta dokładnie lata osiemdziesiąte czy też dziewięćdziesiąte, kiedy to dekoracje naścienne bez chwili wahania nazwać można byłoby prawdziwymi koszmarkami. Do wyboru była tak naprawdę garstka modeli, a w istocie żaden z nich nie spełniał wyobrażeń o pięknie czy designie na światowym poziomie.

Dawne obrazy, fototapety ścienne i tapety – co było z nimi nie tak?

Współcześni specjaliści są niemal pewni tego, że w przypadku dawnych ozdób naściennych główną bolączką była bardzo niewielka ilość modeli do wyboru. Okazywało się, że gdyby przejść się po mieszkaniach jednego tylko bloku z wielkiej płyty, można było w kilku z nich znaleźć identyczne egzemplarze fototapet, tapet czy obrazów. Widać wyraźnie, że nie można było wówczas pozwolić sobie na to, by w tej kwestii zaszaleć.

Problem polegał także na niskiej jakości naściennych ozdób. Tapety były w istocie niczym cienki papier, z którym mogło rozprawić się małe dziecko, ten sam problem dotyczył tapet. Jeśli chodzi o obrazy, te także nie prezentowały sobą niczego ciekawego. Lata mijały, nic się nie zmieniało, aż w końcu nadeszła prawdziwa rewolucja w aranżacji wnętrz, która trwa nieprzerwanie do dziś. Co się zmieniło?

Dzisiejsze modele – co je charakteryzuje?

Trzeba przyznać, że dziś projektanci naprawdę dokładają wszelkich starań, aby dla każdego z klientów znaleźć dokładnie to, czego mógłby oczekiwać. Modele stały się idealnym mariażem piękna i walorów typowo praktycznych. Do wyboru jest wiele tysięcy unikalnych i oryginalnych wzorów fototapet, tapet i obrazów, zatem z pewnością są one w stanie spełnić wyobrażenia o pięknie tych najbardziej wymagających, dla których design na światowym poziomie jest kwestią kluczową.

Zwróćmy także uwagę na to, dzisiaj do ich stworzenia wykorzystuje się najbardziej innowacyjne technologie, stosując jednocześnie najlepszej jakości materiały. To wszystko sprawia, że ich trwałości, wytrzymałości i solidności niczego nie można zarzucić. Ponadto są oczywiście w pełni bezpieczne dla zdrowia, a na to przecież w dzisiejszych czasach większość klientów zwraca szczególna uwagę.

Różne style – różne ozdoby

Projektanci oraz twórcy naściennych ozdób doskonale zdają sobie dziś sprawę z tego, że Polacy mają wnętrza urządzone w bardzo różnych klimatach. Jedni wybierają minimalizm i prostotę stylu loftowego i industrialnego, inni natomiast są fanami przepychu i dużej ilości barw, dlatego też klimaty boho jak najbardziej są w ich guście. Warto wspomnieć także o klimacie skandynawskim, który od kilku już lat rządzi i króluje w aranżacjach wnętrz nie tylko w naszym kraju, ale również i poza jego granicami.

Ostatnimi czasy pojawia się też wiele propozycji będących reprezentantami motywów retro,. Okazuje się bowiem, że klimat vintage to to, co jest dziś na topie, bardzo chętnie wracamy do tego, co było kiedyś, doceniając stylistyce dawnych czasów i tworząc dla niej swoje współczesne odpowiedniki.

Każde pomieszczenie jest dobre do tego, by je ozdobić!

Zapewne z tego właśnie założenia wychodzili projektanci aktualnie dostępnych naściennych ozdob. Widać bowiem bardzo wyraźnie, że tworzą oni swoje kolekcje i pojedyncze egzemplarze  z myślą nie tylko o tych najbardziej oczywistych pod względem ozdabiania wnętrz (jak sypialnie, pokoje dzienne czy też gabinety), ale przygotowując także niezwykle ciekawe i nowoczesne egzemplarze do kuchni czy łazienki. Wiele osób dziwi się, że tak trudne z punktu widzenia warunków pomieszczenia (wszak często zmienia się w nich temperatura powietrza i panuje bardzo duża jego wilgotność) również mogą być ozdobione dzięki zastosowaniu fototapet czy też obrazów, jednak jak najbardziej współczesne technologie nam na to pozwalają.

Co sądzą eksperci?

Eksperci z branży aranżacji wnętrz zwracają uwagę na to, że dzisiejsze możliwości w zakresie ozdabiania przestrzeni są tak naprawdę wręcz nieograniczone. Każdy może wybrać dla siebie dokładnie taki model, który w stu procentach spełnia jego wyobrażenia o pięknie. Ponadto bez problemu udaje się znaleźć takie egzemplarze, które idealnie wpisują się w przeróżne style panujące we wnętrzach.

Gdzie natomiast szukać konkretnych modeli tapet, fototapet oraz obrazów, by być przekonanym, że wybrało się właściwie? W tym przypadku nieodmiennie poleca się https://www.fototap.pl/, sklep polecany przez specjalistów z branży aranżacji przestrzeni!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.