Wiadomości z Gliwic

Pełne wytyczne dotyczące znakowania laserowego na tworzywach sztucznych

 • Dodano: 2022-04-22 10:15

Ponieważ głównym tematem jest znakowanie laserowe na plastiku. LASIT to firma, która rozwija grawerowanie laserowe oraz techniki grawerowania i robi to z pasją i pasją.

Jesteśmy wystarczająco duzi, aby móc coś zmienić, jednak jesteśmy wystarczająco mali, aby poświęcić czas na opiekę nad każdym klientem. Posiadamy zespół ds. Studiów i Projektów, który zapewnia identyfikowalność, a także kontrolę widoczności brandingu procesów łańcucha produkcyjnego oraz automatyzację procesów.

Nasi doświadczeni sprzedawcy i technicy są pod ręką, aby sprostać wymaganiom naszych klientów, aby zapewnić najlepszą obsługę.

Znakowanie laserowe na plastiku

Tworzywa sztuczne to niezwykle popularny materiał do produkcji. Możliwość wytwarzania i kształtowania przy minimalnych kosztach, a także ich charakterystyczne właściwości są powodem, dla którego można je znaleźć wszędzie. Obróbka tworzyw sztucznych za pomocą laserów jest dobrze znanym procesem, jednak zrozumienie procesów fizykochemicznych zachodzących podczas naświetlania laserem jest zawsze gorącym obszarem badań. Impulsowe lasery światłowodowe mogą być wykorzystywane do tworzenia wysoce kontrastowych oznaczeń na tworzywach sztucznych.

Oznakowanie będzie zwykle szare lub białe, niezależnie od podstawy koloru napromieniowanego tworzywa sztucznego. Znakowanie tworzyw sztucznych jest możliwe przy dużych prędkościach: Większość tworzyw sztucznych można łatwo znakować za pomocą lasera. Jeśli wymagane jest głębokie grawerowanie lub trawienie, najlepszym wyborem będzie laser CO2. W obu przypadkach wymagane jest odpowiednie urządzenie odciągowe do usuwania oparów z obszaru pracy.

ZALETY Znakowania laserowego na tworzywach sztucznych

Obecnie staje się coraz bardziej rozpowszechniony w zastosowaniach przemysłowych, ponieważ uważa się je za wysoce wydajne i mają wiele zalet. Znakowanie laserowe jest bardzo trwałe i niezawodne. Jego zastosowanie jest najwyższej jakości.

Dodatkowe zalety znakowania laserowego tworzywem sztucznym (w porównaniu z tradycyjnymi technologiami znakowania) to:

 • Trwałe oznaczenia, ponieważ jest wodoodporny, odporny na wysoką temperaturę i zużycie, a także odporny na agresję chemiczną. Jest również odporny na chemikalia.
 • Maksymalna elastyczność projektu znaku – odpowiednia dla miejsc trudno dostępnych. Projekt znaku jest elastyczny i można do niego uzyskać dostęp z trudnego miejsca.
 • Proces bezkontaktowy
 • Oznacza to, że sprzęt nie ulega zużyciu i nie ma potrzeby używania materiałów eksploatacyjnych, takich jak atramenty, chemikalia itp.
 • Materiał jest wolny od naprężeń, nacisków i mocowań, zapewniając takie same wyniki. Materiał jest wolny od naprężeń, naprężeń i mocowań, dzięki czemu można zagwarantować konsekwentnie jednolite wyniki
 • Nieuszkodzona powierzchnia (zmiana koloru)
 • Prosta obsługa, nie jest wymagana obróbka wstępna ani końcowa

RODZAJE LASERA

Przy okazji omawiania znakowania laserowego na plastiku. Podczas znakowania laserów naświetlaniem wiązką lasera tworzywa sztuczne ulegają zmianom w swojej powierzchni optycznej. Wykorzystuje się tutaj wiele różnych mediów laserowych, a także różne sposoby tworzenia lasera. Rozróżnia się lasery barwnikowe, gazowe i na ciele stałym. Podczas laserowania plastiku na wynik ma wpływ nie tylko rodzaj lasera, ale także długość fali lasera. W przypadku większości zastosowań znakowania laserowego lasery na ciele stałym, takie jak Nd:YAG oraz lasery światłowodowe i lasery CO2 są idealnymi źródłami wiązek

W Ensinger, Ensinger Institute, pomyślnie przeprowadzono próby z użyciem lasera na ciele stałym Nd:YAG. Laser jest również szeroko wykorzystywany w badaniach klinicznych.

Nd:YAG oznacza laser granatu itru z domieszką neodymu i aluminium. Wykorzystuje domieszkowany neodymem kryształ YAG, który działa jako skuteczne medium. Najlepsze wyniki zaobserwowano przy długości fali 1064 nm, która jest również często wykorzystywaną długością fali.

OBSZARY ZASTOSOWANIA

Znakowanie laserowe stopniowo wypiera konwencjonalne techniki drukowania. Szczególnie w dziedzinie etykietowania tworzyw sztucznych znakowanie laserowe stało się standardową procedurą. Zyskał na znaczeniu, jeśli chodzi o zapewnienie wysokiej jakości oraz identyfikowalność. Tworzywom sztucznym często nadawane są kody kreskowe, a także numery partii lub artykuły w celu zapewnienia konkretnej identyfikacji. Wiele sektorów na tym korzysta. Zawierają:

 • Elementy obudowy wykonane z tworzywa sztucznego Elementy wykonane z tworzywa sztucznego
 • Części elektroniczne
 • Płytki drukowane do części samochodowych
 • Narzędzia i uchwyty do narzędzi Narzędzia i uchwyty do narzędzi

TWORZYWA ODPOWIEDNIE DO ZNAKOWANIA LASEROWEGO

Niektóre wysokowydajne tworzywa sztuczne mogą nie być z natury podatne na identyfikację laserową. Na przykład POM (acetal) lub poliamid, który nie jest modyfikowany, zazwyczaj nie wykazuje żadnej zmiany koloru podczas znakowania laserem NdYAG. Dlatego firma Ensinger oferuje szereg standardowych form plastikowych, które nadają się do znakowania laserowego. Obejmuje to TECAFORM AH white LM, TECASON Natural i TECAPEEK. Problemem może być właśnie laserowanie POM, dlatego biały TECAFORM AH jest modyfikowany za pomocą dodatku laserowego.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.