Wiadomości z Gliwic

Planujesz wynajęcie samochodu na wakacje? O tym nie możesz zapomnieć!

  • Dodano: 2019-06-28 09:15

Wynajem samochodu na wakacje to świetny pomysł. Gwarantuje Ci on nie tylko komfort podróży, ale również niezależność i możliwość dopasowania tempa wycieczki do swoich potrzeb.

Wiele osób zaskakują również korzystne ceny tej usługi. Jest jednak kilka szczegółów, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. O czym nie można zapomnieć wynajmując samochód na wakacje?

Zapoznaj się z zasadami wynajmu

Pierwszą ważną kwestią, którą należy poruszyć w temacie wynajmu samochodu, są warunki jego eksploatacji. Każda wypożyczalnia określa je dokładnie w umowie, którą zawiera z klientem. Pamiętaj, aby dokładnie zapoznać się z polityką firmy, ponieważ nieprzestrzeganie zasad może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

W zasadach eksploatacji pojazdu opisane jest między innymi to, w jaki sposób następuje rozliczenie za zużyte paliwo, czy, a jeśli tak, to jaki, limit kilometrów zostaje nałożony na kierowcę, a także to, czy przekroczenie granicy kraju jest akceptowane przez firmę.

Im wcześniej, tym lepiej

Decydując się na wynajem samochodu na wakacje warto pamiętać, by dokonać rezerwacji tak szybko, jak to możliwe. Dzięki temu będziesz miał pewność, że auto będzie dostępne w podanym terminie. Ponadto, stawki często różnią się w zależności od tego, kiedy dokonana zostanie rezerwacja. Aby jej dokonać w prosty i szybki sposób, należy wejść na stronę https://carfree.pl/ i wybrać odpowiedni termin. Wczesna rezerwacja gwarantuje również duży wybór spośród wielu modeli samochodów.

Rezerwując samochód na wakacje warto zdecydować się na usługi jednej firmy i wynajem długoterminowy. Jest to opcja najbardziej opłacalna dla klienta. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule "Opinie Carfree na temat rosnącej popularności wynajmu długoterminowego samochodów"

Zwróć samochód w dobrym stanie

Pamiętaj, że wymagane jest zwrócenie samochodu w dobrym stanie - zarówno technicznym, jak i wizualnym. Jeśli wystąpią jakiekolwiek usterki czy awarie masz obowiązek poinformować o tym niezwłocznie wypożyczalnię. Warto zadbać również o porządek w samochodzie i niepozostawianie po sobie śmieci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.