Wiadomości z Gliwic

Pokoje do wynajęcia w Białce Tatrzańskiej – dlaczego warto?

  • Dodano: 2022-12-07 12:00, aktualizacja: 2022-12-08 15:27

Białka Tatrzańska to jedna z piękniejszych miejscowości na polskim Podhalu. Turyści odwiedzający tę niewielką wieś cenią sobie przede wszystkim ciszę i spokój oraz bogactwo górskich krajobrazów. Miłośnicy aktywnego wypoczynku również znajdą tutaj coś dla siebie – na terenie Białki Tatrzańskiej znajduje się bowiem wiele ośrodków narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności.

Do dyspozycji turystów przeznaczona jest także bogata baza noclegowa, w której można znaleźć zarówno kilkuosobowe domki, jak i pokoje do wynajęcia w Białce Tatrzańskiej. Dlaczego jeszcze warto udać się na wakacje do Białki Tatrzańskiej? 

Termy Bania – sposób na relaks i odprężenie 

Wody termalne to jedna z największych atrakcji Białki Tatrzańskiej. Z tego powodu większość turystów wybiera aparthotel Białka Tatrzańska w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu basenów. Goście tego obiektu mają bowiem możliwość korzystania z wód termalnych bez ograniczeń i bez potrzeby wychodzenia z hotelu. Woda znajdująca się w basenach zawiera wiele cennych mikroelementów, które działają pozytywnie na ludzki organizm. Kąpiel w termach skutecznie minimalizuje stres, odpręża i poprawia stan skóry. W większości hoteli goście wynajmujący apartament Białka Tatrzańska mogą również skorzystać z różnorodnych zabiegów upiększających i pielęgnacyjnych w ramach pakietów SPA. Niektóre z hoteli i apartamentów oferują także zestawy dostosowane indywidualnie do potrzeb nowożeńców, rodzin z dziećmi i grup zorganizowanych. 

Aktywny wypoczynek w Białce Tatrzańskiej 

Białka Tatrzańska oferuje nie tylko pełen relaks w basenach termalnych, ale również wiele atrakcji dla wielbicieli aktywnego wypoczynku. Na terenie tej niewielkiej miejscowości znajduje się aż 30 kolejek narciarskich oraz tras zjazdowych. Co ważne, trasy te mają zróżnicowany poziom trudności, dzięki czemu mogą z nich korzystać wszyscy – od totalnych amatorów po profesjonalnych narciarzy. Turyści, którzy wybrali pokoje do wynajęcia Białka Tatrzańska, mogą także wybrać się na dłuższą wędrówkę po jednym z górskich szczytów wznoszących się wokół miejscowości. Taka przechadzka to doskonała okazja do podziwiania pięknych krajobrazów i zróżnicowanej przyrody Białki Tatrzańskiej. Tą niewielką podhalańską wieś warto jednak odwiedzić również latem. Wówczas jedną z największych atrakcji jest spływ kajakowy po Białce, podczas którego można zachwycać się widokami i naturą gór w zupełnie innej atmosferze. Dla najmłodszych przeznaczony jest z kolei park linowy Tatry.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.