Wiadomości z Gliwic

Polski sklep internetowy w UK - czy to dobry pomysł?

  • Dodano: 2022-05-23 09:15, aktualizacja: 2022-05-24 11:24

Nie ma chyba drugiego kraju w Europie który byłby tak zaludniony przez Polaków jak Wielka Brytania, Polacy chętnie tam wyjeżdżali, wyjeżdżają i będą wyjeżdżać nie tylko z powodów ekonomicznych ale także językowych, angielskiego nauczyć się łatwiej niż niemieckiego czy niderlandzkiego.

Polacy którzy osiedlili się w UK najczęściej nie pracują w swoich zawodach wyuczonych czy wykonywanych wcześniej w Polsce i nie jest to żadną tajemnicą. Rynek prac innych niż fizyczne jest dość hermetyczny i ciężko się przebić aby dostać taką pracę. Dlatego po latach przychodzi wypalenie zawodowe i frustracja, szklane sufity itp.

Jedną z chętniej podejmowanych aktywności w UK przez Polaków jest sklep internetowy UK daje ogrom możliwości w tym zakresie. Po pierwsze język. Klient z Niemiec musi dopłacać za angielską wersję językową sklepu aby wyjść na zagraniczne rynki, Polak mieszkający w UK ma to w standardzie, sklep internetowy pod rynek UK jest de facto sklepem internetowym który z powodzeniem może od razu sprzedawać także na rynku globalnym ponieważ język angielski jest językiem powszechnie używanym dziś na Świecie.

Kolejną zaletą i przewagą konkurencyjną Polaków zakładających sklepy internetowe w UK jest to że mogą się zaopatrywać w towar taniej niż typowy Brytyjczyk - kupując go w polskich hurtowniach. Mało tego, swoją ofertę mogą targetować zarówno pod rdzennych Brytyjczyków jak i Polaków mieszkających na Wyspach których są tam miliony.

To często przemilczana kwestia i niedoceniona nisza, mówię o Polonii. Nie każdy ma czas na to aby latać do Polski co tydzień czy zmarnować dobę -  w jedną stronę na bardzo wyczerpującą jazdę samochodem. Polacy tęsknią za krajem za lokalnymi produktami, dotyczy to głównie produktów spożywczych ale nie tylko. Sklepów internetowych z polskimi produktami w UK nie jest tak dużo aby wypełnić całą niszę - jest mnóstwo produktów craftowych, małonakładowych które nie są jeszcze dobrze znane w UK które mógłbyś z powodzeniem na Wyspach Brytyjskich sprzedawać w swoim sklepie internetowym. Tego typu produkty biją rekordy popularności w polskich sklepach internetowych, warto się nimi zainteresować.

Jak otworzyć sklep internetowy w UK ?

To nic trudnego, powinieneś jednak pamiętać o kilku pułapkach które mogą na ciebie czekać.

  • daruj sobie rozwiązania abonamentowe - to droga donikąd , nie kończące się i wcale nie tak małe jak obiecują opłaty, zamknięta struktura sklepu a więc nie dobudujesz tam dowolnych funkcjonalności jakich możesz potrzebować, nie masz też pełnego wpływu na szatę graficzną a co najgorsze gdy przestajesz płacić - tracisz wszystko
  • przy wyborze sklepu internetowego na własność weryfikuj czy wykonawca nie będzie próbował cię uwikłać w stałą płatną obsługę techniczną sklepu internetowego - jest to niestety domeną bardzo tanich rozwiązań mocno odbiegających od średniej ceny tego typu usług 
  • domagaj się aby domena i hosting sklepu internetowego były zarejestrowana na twoją firmę/ ciebie, najlepszym rozwiązaniem jest abyś to zrobił samodzielnie jeszcze przed zleceniem prac związanych z budową sklepu internetowego
  • hosting sklepu internetowego powinien dysponować szybkimi dyskami krzemowymi (SSD) a także technologią REDIS która znacząco przyspiesza działanie sklepu internetowego - dzięki czemu nie musisz inwestować w serwer VPS czy dedykowany zachowując w kieszeni pokaźną sumę pieniędzy
  • weryfikuj realizacje oferenta i referencje (jeśli posiada) - niestety spotykamy nierzadko klientów którzy zapomnieli o tym i byli zmuszeni pożegnać się z pieniędzmi, zostając z niczym.

To są oczywiście warunki brzegowe które każdy kto zastanawia się nad uruchomieniem sklepu internetowego powinien wziąć pod uwagę, pamiętaj że budowa sklepu internetowego to wysoko specjalistyczna usługa, tutaj cena oczywiście musi być jednym z parametrów który bierze się pod uwagę ale z pewnością nie powinna być najważniejszym.

To nie jest tak jak z produktami markowymi że niezależnie od miejsca zakupu możesz liczyć na tę samą jakość, musisz pamiętać że w przypadku usług informatycznych im niższa cena tym większe ryzyko utraty pieniędzy lub co najmniej niezadowolenia z poziomu wykonanej usługi.

Sklep internetowy w UK to nie tylko sam proces jego budowy/uruchomienia, już na tym etapie powinieneś zastanowić się nad tym jak ten sklep będziesz reklamował oraz czy będziesz to robił samodzielnie czy zlecisz to firmie. Niestety nie mam dobrych informacji jeśli chodzi o obsługę przez firmy w tym zakresie szczególnie jeśli chodzi o tzw. pozycjonowanie. Powinieneś unikać abonamentów oraz długoterminowych umów ponieważ w przypadku abonamentów firma realizująca usługę nie gwarantuje ci niczego poza wykonywaniem pewnego zestawu czynności spisanych na umowie - a już napewno nie gwarantuje ci ruchu w sklepie czy tego że towar będzie się sprzedawał. Jest mnóstwo materiałów w internecie jak można pozycjonować sklep internetowy w UK samodzielnie i warto się tego nauczyć ponieważ pozycjonowanie sklepu internetowego indukuje efekt kuli śniegowej - im dłużej to będziesz robił tym większy ruch będziesz agregował a ruch przekłada się na obroty w sklepie internetowym.

Kolejną z form reklamy którą powinieneś wziąć pod uwagę, to reklama przy pomocy Facebooka, to również jesteś w stanie poprowadzić samodzielnie, nie jest to nic skomplikowanego mnóstwo firm samodzielnie reklamuje w ten sposób swoje sklepy internetowe uk to dobry rynek ale niewłaściwie poprowadzona przez firmę reklama niestety potrafi generować jedynie straty dlatego warto posiąść tę wiedzę ponieważ to będzie coś co procentuje latami.

To jak otworzyć polski sklep internetowy w UK - problemem nie jest ponieważ jest mnóstwo firm które te usługi oferują, prawdziwym wyzwaniem jest odpowiednia reklama sklepu internetowego, ponieważ nawet najlepiej wykonany sklep nic nie sprzeda jeśli nie przywiążemy odpowiednio dużej wagi do procesu jego reklamy.

Jeśli jesteś zainteresowany tematyką czy to reklamy na rynku UK czy samego procesu uruchomienia sklepu internetowego w UK - więcej na ten temat możesz przeczytać na tej stronie - sklepinternetowy.co.uk 

Znajdziesz tam także analizy rynku z różnych nisz, zlecisz bezpłatną analizę nisz które tobie chodzą po głowie. Warto posiąść taką wiedzę jeszcze zanim zainwestujesz pierwszego Funta w ten biznes.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.