Wiadomości z Gliwic

Pompy ciepła i panele fotowoltaiczne w Gliwicach - zainwestuj w pakiet pierwszej klasy!

  • Dodano: 2021-09-09 08:15, aktualizacja: 2021-09-17 09:36

Korzyści, z jakich można cieszyć się po montażu pomp ciepła - niższe rachunki, ogrzanie całej nieruchomości i dostęp do wody użytkowej, sprawia, że coraz więcej osób mieszkających w Gliwicach decyduje się na inwestycję w pompy ciepła. Ocieplasz właśnie swój dom? Przeleciało Ci przez myśl zamontowanie pomp ciepła? Zapoznaj się także z działaniem paneli fotowoltaicznych! W naszym artykule dowiesz się, jak połączenie fotowoltaiki i pomp ciepła w Gliwicach wpłynie na komfort Twojego życia. 

Pompa ciepła od środka

Ciepło z otoczenia jest pobierane przez pompę ciepła, która podnosi temperaturę nośnika i w ten sposób nadaje się do ogrzewania. Pompa ciepła posiada trzy obiegi. Pierwszy z nich odpowiada za pobieranie ciepła z otoczenia, które następnie doprowadzane jest układem przewodów wypełnionych niezamarzająca cieczą. Ma ona zawsze niższą temperaturę od otoczenia, dzięki czemu może chłonąć ciepło. Dochodzi do tego nawet w ujemnych temperaturach. Pozyskane ciepło przechodzi dalej do drugiego obiegu, w którym temperatura zostaje podniesiona. Tam też znajduje się substancja chłodnicza, która wydziela parę nawet w bardzo niskich temperaturach. Kolejno dochodzi do sprzężenia pary przez sprężarkę, która jest w pompie ciepła - czego efektem jest wzrost temperatury pary znajdującej się w urządzeniu. Dzięki temu ciepło, które powstało, jest wystarczające do tego, aby wykorzystać je w instalacji w celu rozprowadzenia go po całym budynku. Trzeci obieg wykorzystuje ciepło, które udało się uzyskać, przykładowo do ogrzewania budynku czy do ciepłej wody użytkowej. Środek chłodniczy wtedy oddaje ciepło i ponownie zamienia się w płynną substancję. Środek chłodniczy ciągle jest pod dużym ciśnieniem i ma za wysoką temperaturę, żeby ponownie pobrać ciepło, dlatego przenika do zaworu rozprężnego, gdzie temperatura intensywnie spada. Dopiero teraz środek chemiczny może po raz kolejny pobrać ciepło z otoczenia i uzupełnić pompę ciepła, aby rozpocząć cały proces od początku.


Zalety montażu pompy ciepła w Gliwicach

Pompy ciepła wykorzystują odnawialne źródła energii, co jest ich największym atutem. Istnieje kilka rodzajów pomp ciepła, tak by można było dopasować je do wszystkich potrzeb klienta:

  • powietrzne pompy ciepła - pozyskują energię z powietrza
  • wodne pompy ciepła - energię biorą z wody,
  •  gruntowe pompy ciepła - energię dostarcza im ziemia.

Zależnie od tego, w jakim miejscu będzie zamontowana pompa ciepła, tak powinien być dobrany jej rodzaj. Pompy powietrze-woda i powietrze-powietrze są najczęściej wybierane w Gliwicach, ale podczas wyboru najlepiej doradzi nam specjalista, który zapozna się z otoczeniem i dobierze odpowiedni rodzaj pompy ciepła do budynku. Pozwoli to na jak najlepsze wykorzystanie pompy ciepła. Przy dostosowaniu pompy ciepła mamy jeszcze do wyboru dwa typy urządzenia, czyli monoblok i split. Monoblok składa się z jednego urządzenia i zazwyczaj montowany jest na zewnątrz budynku, a split składa się z zestawu dwóch przyrządów, które instalowane są wewnątrz. Pompa ciepła to nowoczesna maszyna, ale mimo to, że jest innowacyjna, to nada się zarówno do remontowanych budynków, jak i tych, które dopiero co powstały! W Gliwicach montuje się pompy ciepła, by móc ogrzać cały dom, natomiast najważniejsze tutaj jest to, żeby dostosować urządzenie do nieruchomości oraz jej powierzchni. Mając do czynienia z dużym metrażem, jedna pompa ciepła może okazać się niewystarczająca - wtedy proponujemy kaskadową opcję połączenia kilku pomp. Zaletą pomp ciepła jest także niska awaryjność. 

Pompa ciepła i fotowoltaika - dlaczego jest to duet idealny?

Fenomen instalacji tych dwóch urządzeń polega na tym, że fotowoltaika produkuje prąd, który wykorzystuje się do zasilania przedmiotów codziennego użytku, a może też posłużyć do obsługi pompy ciepła. Jest to ogromna oszczędność, ponieważ pozwala na ogrzanie nieruchomości bardzo niskim kosztem. Co ważne, decydując się na inwestycję w pompy ciepła i fotowoltaikę na terenie Gliwic, można skorzystać z dofinansowania. Programy Czyste Powietrze i Mój Prąd 3.0 (które można ze sobą łączyć) znacząco obniżą koszt całej inwestycji. Pompy ciepła i panele fotowoltaiczne nie dość, że zwiększą wartość całej nieruchomości, to sprawią, że podwyżki prądu w przyszłości nie będą nas dotyczyć. Jest to również skuteczny sposób na walkę ze smogiem.

Dlaczego lepiej zamontować fotowoltaikę teraz, a nie za kilka miesięcy?

2022 rok ma być rokiem wielkich zmian w sposobie rozliczania, ponieważ ma wejść nowelizacja prawa, która będzie obowiązywać osoby inwestujące w fotowoltaikę po 1 stycznia 2022 roku. Do tej pory każda niewykorzystana 1 kWh oznaczała 80% obniżkę rachunków. Po nowelizacji będzie miało miejsce całkowite odsprzedawanie wyprodukowanej energii dostawcy, przy czym koszt 1 Kwh będzie wynosił 0,25 zł (średnia taryfa wynosi 0,35 zł).

Zaufaj naszemu doświadczeniu w instalacji paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła

Proecology daje gwarancję kompleksowych działań opierających się na wieloletnim doświadczeniu w tym sektorze. Oferujemy montaż pomp ciepła i fotowoltaiki w Gliwicach.

Pierwsza konsultacja ze specjalistą polega na sprawdzeniu miejsca instalacji. Wtedy możliwe jest jak najlepsze dobranie rodzaju urządzenia do potrzeb klienta. Następnie jest czas na wykonanie projektu, jego ewentualne poprawki i zatwierdzenie, a później podpisanie umowy i akceptacja warunków współpracy. Dopiero po tych krokach przystępujemy do instalacji systemów ogrzewania i fotowoltaiki. Gwarantujemy także usługi przeglądów przez specjalistę, ponieważ raz na jakiś czas urządzenia tego wymagają. Do każdego sprzętu dołączona zostaje książka serwisowa, dzięki której można kontrolować terminy kolejnych obserwacji. 

Mieszkasz w Gliwicach lub okolicach? Odezwij się do nas, aby umówić się na spotkanie! 

Ekologiczne urządzenie, niższe rachunki i darmowa energia to oszczędność, której szukasz.

Montaż instalacji pomp ciepła na terenie Gliwic
Proecology Sp. z o.o.
tel. 666-698-666
tel. 502-391-367
email: proecology.biuro@gmail.com
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.