Wiadomości z Gliwic

Pora na pierwsze samodzielne łóżko czyli jak dobrać materac 70x140 cm dla dziecka

  • Dodano: 2020-12-03 08:45, aktualizacja: 2020-12-03 08:56

Kolejnym etapem w rozwoju dziecka jest pójście do przedszkola i jego stopniowe usamodzielnianie się. U jednych dzieci przebiega to łatwiej u innych wymaga większego nakładu pracy i czasu. Zarówno dla dziecka jak i niejednokrotnie dla rodziców trudnym i stresującym momentem jest samodzielne spanie.

Warto zachęcić do tego dziecko kupując mu ciekawe łóżko z wygodnym materacem 70x140 cm, które będzie kusiło kształtem i komfortem. Z pewnością cały proces nie przejdzie bezboleśnie. Będą zdarzały się nocne wędrówki do rodziców czy nocne koszmary, ale warto przez to przebrnąć i cieszyć się w końcu sypialnią na wyłączność. Jaki materac 70x140 cm wybrać by zapewnić dziecku wygodę i zdrowy rozwój?

Dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym polecamy materace 70x140 cm piankowe. Są lekkie i wygodne. Występują w wersji dwustronnej, czyli z obu stron materaca możemy korzystać i dodatkowo mamy możliwość wybrania dwóch różnych twardości. Jeżeli chodzi o twardość najodpowiedniejsze będą materace miękkie lub materace średnio twarde. Warstwę zewnętrzną materaca mogą stanowić pianki termoelastyczne visco memory, lateks lub pianki profilowane (zarówno T25 jak i visco memory). O wyborze decydują rodzice zapoznając się wcześniej z ich właściwościami. Mają bowiem cechy wspólne i różnice. Podstawowa różnica występuje pomiędzy materacem lateksowym a materacem termoelastycznym. Ten pierwszy charakteryzuje się dużą sprężystością, w swojej budowie zawiera liczne mikrokanaliki zwiększające przewiewność materaca. Jest trwały i chłodny w odczuciu, czyli ciało się na nim nie poci. Materace termoelastyczne będą odpowiedniejsze dla dzieci marznących, rozkopujących się w nocy. Pod wpływem ciała miękną i otulają sylwetkę, perfekcyjnie się do niej dopasowując. Pianka się nagrzewa i oddaje ciepło. Kup wygodny materac 70x140 cm na https://sweetsen.pl/70x140-cm-c5545

Warto zasięgnąć rady konsultantów, na przykład ze strony Sweetsen.pl, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą dobrać model spełniający Państwa oraz dziecka oczekiwania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.