Wiadomości z Gliwic

Pora na pierwsze samodzielne łóżko czyli jak dobrać materac 70x140 cm dla dziecka

  • Dodano: 2020-12-03 08:45, aktualizacja: 2020-12-03 08:56

Kolejnym etapem w rozwoju dziecka jest pójście do przedszkola i jego stopniowe usamodzielnianie się. U jednych dzieci przebiega to łatwiej u innych wymaga większego nakładu pracy i czasu. Zarówno dla dziecka jak i niejednokrotnie dla rodziców trudnym i stresującym momentem jest samodzielne spanie.

Warto zachęcić do tego dziecko kupując mu ciekawe łóżko z wygodnym materacem 70x140 cm, które będzie kusiło kształtem i komfortem. Z pewnością cały proces nie przejdzie bezboleśnie. Będą zdarzały się nocne wędrówki do rodziców czy nocne koszmary, ale warto przez to przebrnąć i cieszyć się w końcu sypialnią na wyłączność. Jaki materac 70x140 cm wybrać by zapewnić dziecku wygodę i zdrowy rozwój?

Dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym polecamy materace 70x140 cm piankowe. Są lekkie i wygodne. Występują w wersji dwustronnej, czyli z obu stron materaca możemy korzystać i dodatkowo mamy możliwość wybrania dwóch różnych twardości. Jeżeli chodzi o twardość najodpowiedniejsze będą materace miękkie lub materace średnio twarde. Warstwę zewnętrzną materaca mogą stanowić pianki termoelastyczne visco memory, lateks lub pianki profilowane (zarówno T25 jak i visco memory). O wyborze decydują rodzice zapoznając się wcześniej z ich właściwościami. Mają bowiem cechy wspólne i różnice. Podstawowa różnica występuje pomiędzy materacem lateksowym a materacem termoelastycznym. Ten pierwszy charakteryzuje się dużą sprężystością, w swojej budowie zawiera liczne mikrokanaliki zwiększające przewiewność materaca. Jest trwały i chłodny w odczuciu, czyli ciało się na nim nie poci. Materace termoelastyczne będą odpowiedniejsze dla dzieci marznących, rozkopujących się w nocy. Pod wpływem ciała miękną i otulają sylwetkę, perfekcyjnie się do niej dopasowując. Pianka się nagrzewa i oddaje ciepło. Kup wygodny materac 70x140 cm na https://sweetsen.pl/70x140-cm-c5545

Warto zasięgnąć rady konsultantów, na przykład ze strony Sweetsen.pl, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą dobrać model spełniający Państwa oraz dziecka oczekiwania.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.