Wiadomości z Gliwic

Pożyczka pozabankowa - czy to się opłaca?

  • Dodano: 2020-03-31 17:00

Kiedy pilnie potrzebujemy dodatkowych środków na pokrycie nagłych wydatków, często stajemy przed wyborem - kredyt czy pożyczka pozabankowa? Oba te rozwiązania cieszą się dużą popularnością, jednak w przypadku chwilówek online na wypłatę pieniędzy można liczyć dużo szybciej. Dlatego właśnie wiele osób uznaje je za bardziej opłacalne, szczególnie w kryzysowych sytuacjach. Czy jest to jednak rzeczywiście tak korzystne rozwiązanie?

Jak szybko można otrzymać pieniądze?

Nie ulega wątpliwości, że korzystanie z chwilówek faktycznie jest dużo szybsze i wygodniejsze niż staranie się o kredyt bankowy. Wynika to z tego, że wszystkie niezbędne formalności zostają ograniczone do minimum, przy wielu ofertach od klientów nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty czy zaświadczenia poza dokumentem tożsamości, dzięki czemu cały proces zostaje skrócony. Istotne jest też to, że w celu złożenia takiego wniosku nie trzeba nawet wychodzić z domu, ponieważ wszystkie niezbędne kroki można podjąć online za pośrednictwem strony internetowej wybranego pożyczkodawcy.

Jakie są koszty pożyczki pozabankowej?

Temat kosztów trudno jednoznacznie ocenić, ponieważ każda firma pożyczkowa określa swoje własne warunki. Oczywiście kwestie takie jak maksymalna wysokość oprocentowania, są regulowane przez prawo, jednak jeśli chodzi o prowizję i inne podobne opłaty - zależą one od warunków ustalonych przez pożyczkodawcę. Z reguły trzeba jednak liczyć się z tym, że jest to rozwiązanie droższe niż kredyt bankowy. W dodatku stosunkowo krótki czas dostępny na spłatę zobowiązania może wiązać się z dodatkowymi kosztami, jeśli przekroczymy wyznaczony termin. Chcąc ograniczyć wydatki, warto jednak pamiętać też o dostępności atrakcyjnych promocji, które w określonych sytuacjach pozwalają na otrzymanie interesującego nas zobowiązania nawet całkowicie za darmo.

Czy jest to bezpieczne rozwiązanie?

Każde zaciągnięte przez nas zobowiązanie pieniężne stwarza pewne ryzyko zachwiania naszą stabilnością finansową. Jednak kiedy nie mamy innego wyjścia niż zaciągnięcie pożyczki w celu zdobycia niezbędnych pieniędzy, nie znaczy to jeszcze, że musimy się z takim ryzykiem godzić. Istnieje kilka rzeczy, które możemy zrobić, by zwiększyć swoje bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko wystąpienia komplikacji. Do podstawowych z nich należy wybranie oferty, która jest nie tylko atrakcyjna, ale również wiarygodna. By zyskać dostęp do szerokiej oferty pożyczek, kliknij tutaj i skorzystaj z zalet naszej porównywarki pożyczek. Warto też pamiętać o dokładnym sprawdzeniu warunków zawartych w umowie oraz opinii na temat konkretnego pożyczkodawcy.

Dzięki wybraniu odpowiedniej oferty, pożyczka pozabankowa może oferować nam korzystne wyjście z trudnej sytuacji finansowej. Pod tym względem jest to bez wątpienia opcja bardzo atrakcyjna. Jednak tylko pod warunkiem, że zaciągając takie zobowiązanie, zadbamy też o swoje bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.