Wiadomości z Gliwic

Rodzaje manicure - co wybrać dla swoich dłoni?

  • Dodano: 2019-07-31 13:00, aktualizacja: 2019-08-02 10:54

Piękne dłonie i paznokcie to ponadczasowa wizytówka każdej kobiety. Aby wyglądały olśniewająco, warto wybrać się na profesjonalny manicure.

Chociaż manicure można wykonać w domu, to jednak wiele kobiet decyduje się na zabieg w profesjonalnych gabinetach, gdzie o dłonie i paznokcie może zadbać specjalistka. Do dyspozycji mamy wtedy różne rodzaje manicure.

Na jakie zabiegu warto się zdecydować? Sprawdź już teraz najpopularniejsze rodzaje manicure i wybierz ten najlepszy dla siebie!

Manicure biologiczny

To podstawowy zabieg manicure, którego celem jest głównie nadanie dłoniom atrakcyjnego wyglądu oraz delikatna stylizacja paznokcie - najczęściej bez ich malowania.

Manicure biologiczny polega na usunięciu skórek i wymodelowaniu kształtu paznokci, ich wypolerowaniu, a także na nałożeniu na nie odpowiednich preparatów odżywczych. W rezultacie dłonie wyglądają naturalnie i elegancko.

Manicure japoński

To także rodzaj naturalnego manicure, z którym można uzyskać atrakcyjny wygląd paznokci. Stosuje się wtedy specjalne preparaty do polerowania, które mają postać pasty oraz pudrowego pyłku.

Po zabiegu manicure japońskiego paznokcie uzyskują wyjątkowy blask. Są także wzmocnione, dlatego te zabiegi poleca się osobom, których paznokcie są osłabione, często się łamią.

Manicure klasyczny

To jeden z najpopularniejszych typów manicure - manicure klasyczny to popularna stylizacja paznokci wraz z ich malowaniem lakierami.

Wówczas zabieg obejmuje właściwe obrobienie płytki paznokciowej, a następnie pomalowanie jej lakierem na wybrany przez klientkę kolor.

Manicure francuski - french

To rodzaj manicure, w którym stylizacja paznokci polega na pomalowaniu końcówek paznokci białym lakierem, natomiast pozostała część malowana jest lakierem bezbarwnym lub też w kolorze nude - cielistym.

Taki manicure nadaje dłoniom elegancki wygląd i pasuje na każdą okazję - do pracy, na różne imprezy.

Manicure hybrydowy

Dzisiaj manicure hybrydowy cieszy się dużym zainteresowaniem. To prosty sposób na uzyskanie stylowego i trwałego efektu na co dzień i na ważne okoliczności.

Po odpowiednim przygotowaniu paznokci manicure hybrydowy polega na zastosowaniu specjalnych preparatów hybrydowych, które utwardzane są pod lampą UV. Możliwe jest też przedłużanie paznokci i nadanie im dowolnego kształtu.

Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci, która pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów - lakier jest wtedy odporny na czynniki zewnętrzne i może wyglądać atrakcyjnie nawet przez parę tygodni. Niestety, manicure ten może osłabić paznokcie.

Manicure żelowy

Interesującą alternatywą dla manicure hybrydowego jest manicure żelowy. Paznokcie żelowe są często stosowaną metodą modelowania płytki paznokciowej.

Na paznokcie żelowe stosuje się również specjalną masę utwardzaną pod światłem UV. Aby nadać paznokciom odpowiedni kształt i długość, stosuje się specjalne szablony. Przedłużanie paznokci można wykonać wtedy zarówno na płytce naturalnej, jak również na tipsach.

Manicure można wykonać wówczas także z różnymi efektami stylizacji paznokci, na przykład z efektem holograficznym, z naklejkami winylowymi, dlatego też możliwości są w tym przypadku niemalże nieograniczone!

Gdzie można wykonać profesjonalny manicure?

Aktualnie manicure może wykonać dla nas wiele gabinetów w całym kraju. Warto wcześniej sprawdzić opinie na ich temat, które można znaleźć on-line lub skorzystać z rekomendacji innych osób.

Do skorzystania ze swojej oferty w zakresie różnych typów manicure zaprasza Salon Kosmetyczny Bonjour z Gliwic.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.