Wiadomości z Gliwic

Silnik elektryczny to moc i ekonomika w jednym!

  • Dodano: 2023-08-09 12:30

Silnik elektryczny to urządzenie wyróżniające się wysoką mocą przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Ich ekonomiczna praca spełnia wszystkie normy ustanowione odrębnymi przepisami. Dlaczego warto wybrać silnik elektryczny?

Silnik elektryczny i jego zastosowanie 

Producentów silników elektrycznych Nord w swojej ofercie posiada urządzenia o wielorakim zastosowaniu. Są one najczęściej wybieranymi maszynami tego typu ze względu na: 

  • możliwość łączenia ich ze wszystkim przekładniami marki NORD, 
  • spełnianie wszystkich norm i obowiązujących przepisów dotyczących sprawności silników, 
  • wysoką moc oraz wytrzymałość. 

Silnik elektryczny sprawdza się w miejscach, gdzie niezbędna jest wysoka wydajność, w tym: przenośnikach, mieszadłach, branży spożywczej oraz intralogistyce. Silniki NORD są znakomitym rozwiązaniem dla każdego, kto chce obniżyć koszty eksploatacyjne oraz zadbać o środowisko naturalne. Dzięki swojej niezawodnej, długoletniej pracy i jednoczesnej bardzo wysokiej sprawności niosą ze sobą wiele korzyści z zakupu. 

Korzyści z zakupu silników elektrycznych NORD 

  1. Wysoka jakość - silniki NORD są produkowane w Polsce, zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi normami i najwyższą precyzją. 
  2. Wysoka elastyczność - silniki mają takie same wymiary, dzięki temu możliwe jest ich wykonanie w innej klasie sprawności, bez wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji mechanicznych. 
  3. Maksymalna sprawność - silniki elektryczne NORD spełniają obecnie obowiązujące przepisy oraz normy, w tym normę EUP 640/2009 oraz IEC 60034-30-1:2014. Do wysokiej klasy sprawności IE4 są zakwalifikowane również energooszczędne silniki synchroniczne. 
  4. Wysoka dostępność - produkcja wszystkich podzespołów i elementów silników odbywa się w polskim zakładzie. Umożliwia to błyskawiczną dostawę silników na terenie całego świata! 

Moc i ekonomika - wybierz energooszczędny silnik elektryczny! 

Większość napędów elektrycznych stosowanych w różnych gałęziach przemysłu zużywa nawet 70% całej wymaganej energii. Dla wielu firm jest to problem, który staje się pretekstem do pełnej optymalizacji. Wychodząc im naprzeciw firma NORD, wprowadziła na rynek serię energooszczędnych silników elektrycznych. Połączenie dużej mocy i wysokiej wydajności tworzy wysokiej nową jakość. Energooszczędne silniki serii IE4 dostępne są w trzech wielkościach z mocą od 1,5 kW do 5,5 kW. 

Silniki elektryczne do zadań specjalnych 

Zagrożenia wybuchem, trudne warunki otoczenia czy skrajnie wysokie obciążanie to tylko niektóre powody, dla których nie należy stosować standardowych silników. I w tym przypadku marka NORD przychodzi z pomocą! Specjalne silniki o mocy od 0,12 kW do 30 kW posiadające certyfikaty IECEx i HazLoc, są przeznaczone do pracy w skrajnie trudnych warunkach.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.