Wiadomości z Gliwic

Sukcesja w firmie - dlaczego warto się jej podjąć?

  • Dodano: 2019-12-16 12:45

Każda działalność ma kiedyś swój kres. Dotyczy to praktycznie każdej dziedziny. Także w biznesie przychodzi czas, by odsunąć się w cień i przekazać kierownictwo młodemu pokoleniu. W takich sytuacjach najlepiej przeprowadzić sukcesję w firmie. Jak to wygląda?

Rodzinna sukcesja w firmie – jak ją zaplanować?

Dziedziczenie firmy w rodzinie to na Zachodzie standard. W Polsce także coraz częściej pojawiają się tego typu przypadki. Właściciele pierwszych kapitalistycznych biznesów decydują się odejść na emeryturę, pozostawiając dzieciom kierownictwo nad swoją firmą. Pojęcie sukcesji w naszym kraju nie jest jeszcze tak popularne. Niewielu wie także, jak poprawnie się do niej przygotować. Dlatego sukcesję w firmie najlepiej przeprowadzać pod okiem specjalistów w tej dziedzinie. Wówczas możemy być spokojni o to, że każdy ruch odbywa się zgodnie z prawem i nie naraża nas na straty. Korzystanie z oferty doświadczonych kancelarii daje zaś pewność, że usługa ta będzie zoptymalizowana do możliwości danego przedsiębiorstwa.

Co daje sukcesja w firmie?

Sukcesja przeprowadzona w firmie pod okiem specjalistów umożliwia przeprowadzenie zmian w firmie bez wpływu na jej kondycję. Kluczowa jest bowiem analiza sytuacji w firmie. Specjaliści wyznaczą jej mocne i słabe punkty, dzięki czemu będzie wiadomo, którym aspektom działalności należy poświęcić więcej czasu. Takie właśnie raporty wykonuje chociażby kancelaria dostępna pod tym linkiem https://kancelariacw.pl/. Sukcesja w firmie reguluje także kwestie spadkowe. Rozdziela majątek prywatny od ryzyka biznesowego związanego z wykonywaną działalnością gospodarczą. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można także przekształcić jednoosobowe działalności gospodarcze w bezpieczne spółki z.o.o. czy spółki komandytowe. Osoby nadzorujące wdrażanie sukcesji w firmie monitorują także na bieżąco jej postępy, by wszystko szło zgodnie z planem. Pozwala to także na niemalże natychmiastową reakcję w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych problemów. Korzystając ze wsparcia specjalistów możemy więc być spokojni o przyszłość dzieła naszego życia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.