Wiadomości z Gliwic

Surowce kosmetyczne - czym są i gdzie można je znaleźć?

  • Dodano: 2020-06-04 11:30

Surowce kosmetyczne, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane są do produkcji kosmetyków. Te najbardziej naturalne w swoim składzie zawierają wyłącznie surowce i cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Chociaż coraz więcej osób dostrzega ich zbawienne właściwości, to wciąż wiedza o nich nie jest tak powszechna, jak być powinna. Czas to zmienić!

 

Surowce kosmetyczne – do czego są wykorzystywane?

Naturalne surowce kosmetyczne mogą być wykorzystywane jako składnik kosmetyków, takich jak maseczki do twarzy, włosów czy płukanki. Takie domowe spa spowoduje, że każdy poczuje się zdecydowanie lepiej, co od razu będzie widoczne gołym okiem. Nie ma przeciwwskazań, by używać ich również jako gotowych produktów. Najczęściej są składnikiem olejków, które zadbają o dobrą kondycję skóry. Ich stosowanie jest naprawdę proste, więc aplikacja nie powinna sprawiać nikomu żadnych problemów. Jednym z najbardziej popularnych olejków jest olejek lawendowy. Doskonale relaksuje ciało i umysł, działa odkażająco i przeciwbakteryjnie, a także ma zastosowanie przy problemach z trądzikiem. Jednak mocniejsze działanie przeciwwirusowe zapewnia olejek z drzewa herbacianego. Jest skuteczny w usuwaniu grzybicy stóp i dłoni, a także działa regenerująco na cały organizm. Do wyboru mamy jeszcze inne olejki, jak na przykład rumiankowy, różany czy rozmarynowy. Surowce kosmetyczne mają swoje zastosowanie również jako hydrolaty.

Surowce kosmetyczne a kosmetyki naturalne

Bardzo często surowce kosmetyczne wykorzystywane są przy produkcji kosmetyków naturalnych. Ich dobroczynne właściwości dostrzegło już wiele osób. Kiedyś nasze mamy i babcie do pielęgnacji używały ziół i innych darów natury, a teraz wracamy do korzeni i również doceniamy produkty jak najmniej przetworzone. Żeby dobrze spełniały swoją funkcję, powinny być otrzymywane z procesów takich jak ekstrakcja, filtracja, destylacja, przesiewanie czy tłoczenie. Pozyskiwanie przy użyciu metod, które w mniejszym stopniu przetwarzają materiał, pozwala na zachowanie witamin i wartości odżywczych. Surowce kosmetyczne pochodzenia zwierzęcego mogą być wykorzystywane do produkcji kosmetyków naturalnych tylko pod warunkiem, że ich pozyskanie nie było w żaden sposób szkodliwe dla zwierząt. Dozwolone jest także wykorzystywanie surowców powstałych w procesach enzymatycznych lub mikrobiologicznych.

Surowce kosmetyczne – gdzie kupić?

Produkty należące do grona surowców kosmetycznych można śmiało znaleźć w drogeriach. Jednak trzeba dokładnie czytać składy, bo niektóre kosmetyki naturalne za takie się podają, a w rzeczywistości wcale nimi nie są. Dobrym miejscem, w którym znajdują się sprawdzone surowce kosmetyczne jest strona http://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/. Można tam znaleźć produkty pochodzące z renomowanych źródeł i cieszyć się nimi bez obaw, że coś zostało przez producentów zatajone. Regularne używanie kosmetyków naturalnych do pielęgnacji spowoduje wyraźną poprawę jakości cery i włosów. Pomoże to uzyskać naturalny efekt bez wydawania dużej ilości pieniędzy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.