Wiadomości z Gliwic

"Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda...", czyli o pastach dla dzieci słów kilka

  • Dodano: 2022-07-11 12:15

Od najmłodszych lat dzieci są uczone, często w zabawny i zachęcający sposób, dbania o swoje zęby. Chyba każdy pamiętam zajęcia plastyczne w przedszkolu, na których mowa była o odpowiednim dbaniu o zęby, poprzez robienie wyklejanek czy specyficznych plakatów. Słodyczom mówiono stanowcze „nie” i zamiast nich jedzono owoce czy warzywa. Działania te wciąż są w praktycznie każdej szkole, aby zwiększać świadomość dzieci odnośnie tego, jak ważne jest dbanie o swoje zęby. Obecnie na rynku zauważa się coraz większy napływ specjalnych past przeznaczonych dla najmłodszych, które różnią się od siebie smakiem, kolorem i przede wszystkim przyjaznymi dla oka wzorami na tubkach!

Idealna pasta dla najmłodszych. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Pasty dla dzieci powinny cechować się przede wszystkim najlepszym z możliwych składów – wszystko przez fakt, że najmłodszym często zdarza się wpierw je połykać. Właśnie z tego względu powinny być one wolne od substancji takich jak PEG-i, SLS i parabeny. Substancje te mogą przede wszystkim uczulać i powodować niespodziewane dolegliwości takie jak suchość w jamie ustnej, bóle brzucha czy nawet zaburzenia gospodarki hormonalnej. Prócz nich, należy również unikać cukrów – pasta do zębów posiadająca je w składzie może tak naprawdę przynosić zupełnie odwrotny efekt do tego, który planowano osiągnąć. Warto więc w swoich poszukiwaniach skupić się na pastach delikatnych, które przede wszystkim chronią przed rozwojem bakterii i nie zaburzają przy tym fizjologii dziąseł. Wiele producentów poleca pasty bez fluorków, wapnia i sacharyny, za to o przyjaznych dziecku, owocowych smakach. Misją tego typu produktu jest przede wszystkim ochrona delikatnych, dziecięcych zębów w fazie ich rozwoju. To właśnie dlatego producenci past dbają o każdy szczegół – począwszy od składu pasty do wręcz bajkowego opakowania. Chcą bowiem, aby dziecko kojarzyło rutynę mycia zębów z czymś przyjemnym, co warto powtarzać – nie zaś z niemiłą koniecznością.

Pasta to jedno – szczoteczka zaś drugie. Charakterystyka szczoteczek dla dzieci

Najpopularniejszymi rodzajami szczoteczek, które rekomendowane są dla najmłodszych, są szczoteczki soniczne i elektryczne. Działanie pierwszych polega na generowaniu ultradźwięków, które wymiatają wszystkie zanieczyszczenia z powierzchni jamy ustnej. Ze względu na eliminowanie przez nie bakterie bez pocierania włosiem o samo szkliwo, polecane są przede wszystkim dla dzieci i osób z wrażliwymi zębami. Szczoteczki elektryczne uważane są zaś za tańszą alternatywę dla sonicznych. Cechują się przede wszystkim lepszą efektywnością usuwania jakichkolwiek zanieczyszczeń niż zwyczajne przyrządy higieniczne. Taka skuteczność wiąże się z odpowiednią techniką działania – ruchom pulsacyjno-rotacyjnym, których liczba wynosi kilka tysięcy obrotów na minutę. Warto mieć tę opcję na uwadze, ze względu na wygodę użytkowania. Obecnie wiele sklepów posiada w swoim asortymencie oba modele szczoteczek i różnorodność past przeznaczonym dla dzieci – świetny przykład stanowi HelloDent, który oferuje liczny wybór przyrządów i specyfików mających na celu ochronę zębów. Korzystając z usług renomowanych producentów i sprzedawców masz pewność, że produkty, które otrzymasz, są przede wszystkim odpowiednio przystosowane do twoich wymagań.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.