Wiadomości z Gliwic

"Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda...", czyli o pastach dla dzieci słów kilka

  • Dodano: 2022-07-11 12:15

Od najmłodszych lat dzieci są uczone, często w zabawny i zachęcający sposób, dbania o swoje zęby. Chyba każdy pamiętam zajęcia plastyczne w przedszkolu, na których mowa była o odpowiednim dbaniu o zęby, poprzez robienie wyklejanek czy specyficznych plakatów. Słodyczom mówiono stanowcze „nie” i zamiast nich jedzono owoce czy warzywa. Działania te wciąż są w praktycznie każdej szkole, aby zwiększać świadomość dzieci odnośnie tego, jak ważne jest dbanie o swoje zęby. Obecnie na rynku zauważa się coraz większy napływ specjalnych past przeznaczonych dla najmłodszych, które różnią się od siebie smakiem, kolorem i przede wszystkim przyjaznymi dla oka wzorami na tubkach!

Idealna pasta dla najmłodszych. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Pasty dla dzieci powinny cechować się przede wszystkim najlepszym z możliwych składów – wszystko przez fakt, że najmłodszym często zdarza się wpierw je połykać. Właśnie z tego względu powinny być one wolne od substancji takich jak PEG-i, SLS i parabeny. Substancje te mogą przede wszystkim uczulać i powodować niespodziewane dolegliwości takie jak suchość w jamie ustnej, bóle brzucha czy nawet zaburzenia gospodarki hormonalnej. Prócz nich, należy również unikać cukrów – pasta do zębów posiadająca je w składzie może tak naprawdę przynosić zupełnie odwrotny efekt do tego, który planowano osiągnąć. Warto więc w swoich poszukiwaniach skupić się na pastach delikatnych, które przede wszystkim chronią przed rozwojem bakterii i nie zaburzają przy tym fizjologii dziąseł. Wiele producentów poleca pasty bez fluorków, wapnia i sacharyny, za to o przyjaznych dziecku, owocowych smakach. Misją tego typu produktu jest przede wszystkim ochrona delikatnych, dziecięcych zębów w fazie ich rozwoju. To właśnie dlatego producenci past dbają o każdy szczegół – począwszy od składu pasty do wręcz bajkowego opakowania. Chcą bowiem, aby dziecko kojarzyło rutynę mycia zębów z czymś przyjemnym, co warto powtarzać – nie zaś z niemiłą koniecznością.

Pasta to jedno – szczoteczka zaś drugie. Charakterystyka szczoteczek dla dzieci

Najpopularniejszymi rodzajami szczoteczek, które rekomendowane są dla najmłodszych, są szczoteczki soniczne i elektryczne. Działanie pierwszych polega na generowaniu ultradźwięków, które wymiatają wszystkie zanieczyszczenia z powierzchni jamy ustnej. Ze względu na eliminowanie przez nie bakterie bez pocierania włosiem o samo szkliwo, polecane są przede wszystkim dla dzieci i osób z wrażliwymi zębami. Szczoteczki elektryczne uważane są zaś za tańszą alternatywę dla sonicznych. Cechują się przede wszystkim lepszą efektywnością usuwania jakichkolwiek zanieczyszczeń niż zwyczajne przyrządy higieniczne. Taka skuteczność wiąże się z odpowiednią techniką działania – ruchom pulsacyjno-rotacyjnym, których liczba wynosi kilka tysięcy obrotów na minutę. Warto mieć tę opcję na uwadze, ze względu na wygodę użytkowania. Obecnie wiele sklepów posiada w swoim asortymencie oba modele szczoteczek i różnorodność past przeznaczonym dla dzieci – świetny przykład stanowi HelloDent, który oferuje liczny wybór przyrządów i specyfików mających na celu ochronę zębów. Korzystając z usług renomowanych producentów i sprzedawców masz pewność, że produkty, które otrzymasz, są przede wszystkim odpowiednio przystosowane do twoich wymagań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.