Wiadomości z Gliwic

Szukasz pokrycia dachowego, które posłuży przez lata?

  • Dodano: 2022-01-26 11:45

Wybór pokrycia dachowego to jeden z najważniejszych punktów w procesie budowy domu. Rynek  oferuje nam ogromne możliwości aranżacji, choć jednocześnie tak rozbudowany asortyment może przyprawić o delikatny ból głowy. Paradoksalnie, czasami lepiej postawić najprostsze rozwiązania. Po latach do łask wróciła bowiem blachodachówka, ceniona nie tylko za fenomenalną wytrzymałość, ale i za wartości stricte estetyczne. Jeśli zastanawiasz się, czy Twój dach powinna przyozdobić właśnie blachodachówka, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Dzięki organicznym powłokom blachodachówka zyskuje fenomenalną trwałość. Co jeszcze musisz o niej wiedzieć?

Zacznijmy od kwestii technicznych. Blachodachówka to pokrycie dachowe wytwarzane ze ocynkowanych stalowych blach dachowych o grubości ok. 0,4 do 1,2 mm. W procesie produkcji blachę pokrywa się powłokami ochronnymi – np. z poliestru, plastizolu, PVDF czy posypki cynkowej – które zwiększają jej odporność przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak skrajne temperatury i promienie UV. Masa 1 m2 blachodachówki wynosi od 4 do 6 kg – jest to więc materiał niezwykle lekki. Układany jest on na dachach skośnych o nachyleniu 9-12 stopni. Ten typ pokrycia z blachy dostępny jest na rynku najczęściej w: modułach (panelach), arkuszach docinanych pod konkretny wymiar, a także jako blachodachówka samonośna (posiada z wyprofilowaną łatę w górnej krawędzi panelu i montowana na profilach montażowych). Blachodachówka przeżywa w ostatnich latach prawdziwy renesans. Ten typ pokrycia pojawia się na coraz większej liczbie domów, ale również kościołów czy budynków użyteczności publicznej. Co więc decyduje o jej popularności? 

Każdy znajdzie coś dla siebie. Pokrycia z blachodachówki łatwo dopasujesz do estetyki budynku 

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to materiał niezwykle wytrzymały, a jednocześnie lekki i prosty w montażu, co przekłada się bezpośrednio na całościowy koszt inwestycji w blachodachówkę. Już za sam materiał zapłacimy zdecydowanie mniej niż za „tradycyjną” dachówkę ceramiczną, a przy tym wizualny efekt zakładek wcale nie będzie gorszy. Co więcej, blachodachówka daje ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację i wykończenie domu, bowiem zakupimy ją w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Natomiast mówiąc o wadach pokrycia z dachy, należy wspomnieć o kwestii akustyki. Blachodachówka wzmacnia bowiem dźwięki generowane przez czynniki atmosferyczne – mowa tu przede wszystkim o padających na dach deszczu i gradzie. Ten problem można jednak łatwo rozwiązać poprzez zastosowanie folii tłumiącej lub waty mineralnej. Jeśli szeroka lista niezaprzeczalnych zalet blachodachówki przekonała Cię do zakupu tego materiału, powinieneś odwiedzić sklep internetowy Polskiego Centrum Dachowego, od lat będącego jednym z liderów branży. By dowiedzieć się więcej o oferowanych przez firmę pokryciach z blachodawówki, odwiedź stronę polskiecentrumdachowe.pl/produkty/pokrycia-z-blachy/blachodachowka/ i na własne oczy przekonaj się, że tego typu rozwiązanie potrafi spełnić oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających Klientów. 

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.