Wiadomości z Gliwic

Tani prąd to sukces biznesowy

  • Dodano: 2018-06-11 13:30

Prowadzisz firmę na terenie Gliwic i doszedłeś do wniosku, że warto znacząco obniżyć rachunki za prąd nawet o kilkadziesiąt procent? Zleć to zadanie dobremu managerowi!

Poszukiwanie dobrego sprzedawcy prądu to działanie biznesowe. W interesie każdej firmy leży znalezienie najlepszego partnera do współpracy w tym zakresie i wynegocjowanie korzystnych warunków. Wydaje się to szczególnie istotne wobec faktu, że polskie firmy w znakomitej większości przepłacają za prąd.

Taryfa dla firmy

Nie zawsze masz czas, aby zastanawiać się, jakich oszczędności można dokonać już na samych rachunkach za prąd dla biznesu. A to faktycznie zadanie dla sprawnego manager, bo już na samym wstępie można znaleźć spore oszczędności.

Taryfy dla firm są posegregowane na trzy grupy: C - to taryfa dla firm małych i średnich firm oraz gospodarstw rolnych, wykorzystujących prąd w celach produkcyjnych, B – to taryfa skierowana do dużych firm, A – to taryfa, z której mogą korzystać największe przedsiębiorstwa. Wszystkie taryfy występują do wyboru w wariantach jedno i kilku strefowym.

Przynależność do powyższych taryf zależy od tego, z jakiej sieci zasilana jest Twoja firma. Jeżeli z sieci niskiego napięcia - firma należy do taryfy C (i tak jest najczęściej); jeżeli średniego - do taryfy B; a firmy korzystające z przyłącza energetycznego wysokiego napięcia należą do taryfy A.

Firma ma problem z wyborem taryfy

Wybór taryfy nie jest łatwym zadaniem - oczywiście najwięcej zależy od rodzaju działalności firmy oraz jej dobowego i tygodniowego rozkładu zużycia prądu. Np. mała firma, działająca 8 godzin dziennie ma inne wymagania niż duże przedsiębiorstwo, w którym praca odbywa się 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Sprawny manager na pewno przeanalizuje rządowe dane. Wg ostatnich, zapotrzebowanie na energię końcową największe jest w przemyśle - 28,7 proc., na drugim miejscu jest transport na poziomie 28,5 proc., a na trzecim usługi - 12,1. proc. Według rządowych diagnoz, udział biznesu usługowego w poborze energii będzie wzrastał najszybciej.

De facto samodzielna analiza i wybór właściwej taryfy w każdej firmie, również w okolicach Gliwic, jest praktycznie niemożliwy. W tym przypadku na pewno warto skorzystać z usług doświadczonego doradcy, którego usługi oferuje wybrany przez Ciebie sprzedawca prądu, np. Po Prostu Energia.

Po czym rozpoznać dobrego sprzedawcę
Na pewno największe oszczędności na rachunkach za energię, firma uzyska zmieniając sprzedawcę prądu. Tym bardziej, że pod względem formalnym, nie wymaga to od jej właścicieli większego zaangażowania.

Wprawdzie taryfy skierowane do klientów biznesowych to szeroka gama produktów, ale jedno jest pewne - obniżenie rachunków za energię jest możliwe dzięki zmianie sprzedawcy. Czyli takiego, który przygotował najkorzystniejsze warunki współpracy z Twoją firmą, najniższą cenę i ułatwił całą procedurę. Dzięki pełnomocnictwu, udzielanemu sprzedawcy prądu, właściciel firmy ma z głowy całą biurokratyczną zabawę, a doświadczeni doradcy na bazie uzyskanych od Ciebie informacji oraz analizy dotychczasowych faktur, dostosują najlepszą i z pewnością, najtańszą ofertę.

Dobra umowa

Nowoczesny sprzedawca prądu Po Prostu Energia praktycznie wszystko załatwia za klienta, któremu pozostaje jedno - pochylić się nad treścią umowy. Umowa z nowym sprzedawcą prądu to nie tylko dokument precyzujący czas trwania kontraktu i cenę prądu - znajdują się w niej wszystkie indywidualne ustalenia i warunki współpracy. Sprawdzeni sprzedawcy, jak np. poprostuenergia.pl przywiązują do spraw formalnych tak samo dużą wagę, jak do jakości oferowanego produktu i poziomu obsługi.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.