Wiadomości z Gliwic

The Rolling Stones - plotki o zakończeniu działalności

  • Dodano: 2018-05-22 10:15

Słuchali ich nasi rodzice, słuchamy ich my i z pewnością jeszcze wiele pokoleń będzie się nimi zachwycać. The Rolling Stones to prawdziwy zespół legenda. Już niedługo grupa ta zagości na polskiej scenie. Czy będzie to ostatnia okazja, by móc zobaczyć Stonesów na żywo w Polsce?

The Rolling Stones – krótka historia

Spróbuj zapytać jakiegokolwiek znajomego, czy zna choć jedną piosenkę słynnych Stonesów – z pewnością odpowie twierdząco. Choć ten brytyjski zespół rockowy został założony wiele lat temu, jego popularność nie maleje. Działa od 1962 roku – od tamtej pory grupie udało się sprzedać ponad 250 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie. Formacja ta uplasowała się na czwartym miejscu pod względem ilości sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii (oczywiście wśród zespołów rockowych). Od momentu powstania zespół The Rolling Stones wydał osiemnaście albumów studyjnych, z czego pierwszy ukazał się w 1967 roku, a ostatni z końcem roku 2016.

Choć przez lata skład zespołu ulegał wielu zmianom, to niektórzy jego członkowie grają w nim od początku aż do dziś. Jednym z nich jest oczywiście frontman, Mick Jagger, odpowiedzialny przede wszystkim za wokal, ale także za harmonijkę ustną i inne instrumenty. Przez wszystkie lata działalności zespołu Jaggerowi towarzyszyli gitarzysta i klawiszowiec Keith Richards oraz perkusista Charlie Watts. W obecny skład zespołu wchodzi też grający ze Stonesami od lat siedemdziesiątych Ron Wood, grający na gitarze, gitarze basowej i instrumentach perkusyjnych.

Trasa koncertowa z przystankiem w Polsce

Stonesi grali w Polsce już trzykrotnie. Pierwszy ich koncert miał miejsce w 1967 roku – stosunkowo młoda jeszcze grupa zagrała dla polskich fanów w warszawskiej Sali Kongresowej. Za drugim razem zespół The Rolling Stones zatrzymał się w Chorzowie – tłum ich fanów zalał Stadion Śląski, a było to w 1998 roku. W 2007 roku Brytyjczycy znowu odwiedzili stolicę, ale tym razem zagrali na Służewcu.

Kolejny występ na żywo grupy The Rolling Stones planowany jest na 8 lipca 2018 roku – muzycy odwiedzą Warszawę po raz trzeci i tym razem porwą fanów na stadionie PGE Narodowym. Koncert w Polsce będzie zwieńczeniem tegorocznej trasy muzyków.

Tour zaczął się 17 maja koncertem w Dublinie. Lokalizacje kolejnych występów to: Londyn (dwa razy), Southampton, Coventry, Manchester, Edinburgh i Cardiff. Po opuszczeniu Wysp Brytyjskich zespół uda się do Berlina, Marsylii, Stuttgartu, Pragi i ostatecznie do Warszawy.

Czy to już koniec?

Trasa koncertowa z tak wieloma przystankami w ojczyźnie zespołu budzi pewne podejrzenia. Czyżby miał nastać koniec ery Rolling Stonesów? Muzycy zespołu są – nie ubliżając – wiekowi i może się okazać, że niebawem zechcą przejść na w pełni zasłużoną estradową emeryturę. Choć żaden z członków zespołu nie dał do zrozumienia, że nieuchronnie zbliża się czas na odpoczynek od sceny, to fani spekulują, że nie jest to niewykluczone. Niemniej jednak zanim to nastąpi czeka nas wspaniałe widowisko w Warszawie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.