Wiadomości z Gliwic

Tynk jak beton, tynk jak kamień - prosty sposób na dekorację ścian

  • Dodano: 2020-10-22 09:45, aktualizacja: 2020-10-23 10:53

Zastanawiasz się czy tynk nadaje się jako dekoracja ścian? Czy pozwoli na stworzenie ciekawego i niepowtarzalnego klimatu? Zapoznaj się zatem z zaletami stosowania tynków dekoracyjnych i przekonaj się jak łatwe jest ich zastosowanie.

Co to jest tynk dekoracyjny?

Na początku należy wyjaśnić co to właściwie jest ten tynk dekoracyjny? Otóż jego druga nazwa to tynk ozdobny. To masa, która pozwala na tworzenie rozmaitych wzorów i faktur na ścianach, imitujących m.in. beton, drewno z wżerami czy kamień. Prawdę mówiąc, daje on nieskończone możliwości aranżacji – ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.

Zalety zastosowania tynku dekoracyjnego

Główną zaletą zastosowania tynku dekoracyjnego jest to, że można go zastosować niemal na każdym podłożu: na betonie, cegle, płycie kartonowo-gipsowej, tynku cementowo-wapiennym a także na podłożu drewnopodobnym czy gipsowym.

Tynk dekoracyjny można zastosować z bardzo ciekawym efektem do ukrycia nierównych ścian. Ponadto daje nam możliwość uzyskania naprawdę nieograniczonej ilości różnorodnych faktur, czego nie uzyskamy żadnym innym materiałem. Oprócz tego są to powierzchnie niesamowicie trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale nadają się do pomieszczeń o zmiennej temperaturze i zwiększonej wilgotności powietrza, np. do kuchni.

Popularne rodzaje tynków dekoracyjnych

Tynki ozdobne dają ogromne możliwości dekoracji ścian. Przyjrzyjmy się, jakie typy tynków mamy na rynku do wyboru.

Tynk beton

Jeżeli zamarzyły Ci się ściany o unikalnej fakturze imitującej surowy beton – zastanów się nad wyborem ozdobnego tynku beton Luxmal. Pozwoli on na uzyskanie chłodnego, industrialnego wnętrza, będzie świetnie się prezentował na dużej powierzchni, w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Na mniejszych przestrzeniach, np. w kuchni niezwykły efekt nada pokrycie jednej ze ścian lub nawet jedynie jej elementu. To coraz częstszy element dekoracyjny ścian nowoczesnych i chłodnych wnętrz. Tynk beton można stosować nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również w obiektach użyteczności publicznej.

Tynk trawertyn

Przeciwieństwem chłodnego tynku beton jest ciepły tynk trawertyn Luxmal. Nałożony na ściany nadaje luksusowego, pełnego elegancji charakteru. Pozwala na wykonanie aranżacji przypominającej naturalny kamień z wżerami i ubytkami. Ściany pokryte tynkiem trawertyn doskonale sprawdzają się we wnętrzach klasycznych, które swoim duchem nawiązują nieco do natury. Stosowany jest do wyprawy ścian i sufitów zarówno pomieszczeń mieszkalnych jak i użyteczności publicznej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.