Wiadomości z Gliwic

Usługa wynajmu dźwigów - od czego zacząć?

  • Dodano: 2020-10-26 08:45, aktualizacja: 2020-10-26 08:57

Niemal wszystkie obiekty, które na co dzień obserwujemy powstają dzięki współpracy z doświadczonymi i rozpoznawalnymi firmami budowlanymi. Przy różnego typu inwestycjach czy pracach naziemnych z pomocą przychodzą pracownicy firm specjalizujących się w wynajmie dźwigów i osprzętu. W związku z tym nasuwa się pytanie, gdzie szukać godnych zaufania miejsc? Co jest świadectwem doświadczenia i profesjonalizmu? A w końcu - jak powinna przebiegać współpraca i praca na budowie?

Po czym poznać godną zaufania firmę świadczącą usługi dźwigowe?

Pierwszym krokiem powinno być zebranie firm budowlanych i tych, które świadczą usługi dźwigowe znajdujących się w Twojej okolicy. Wystarczy sporządzić listę i kolejno sprawdzać opinie na temat każdej z nich - w ten sposób zyskasz pewność, że wstępny etap reaserchu masz za sobą, a wraz z nim wyeliminujesz pozycje z listy, które nie wzbudzają Twojego zaufania. 

Firmy, które pozostały na Twojej liście to miejsca, z którymi warto się skontaktować - telefonicznie lub odwiedzając siedzibę firmy osobiście. Kontakt z ludźmi, rozmowa i poznanie standardów obsługi klienta to kolejne wskazówki, którymi należy się kierować. Podczas rozmowy spytaj o doświadczenie i wykształcenie kadry pracowniczej, poproś o zdobyte referencje i dowiedz się, co wchodzi w skład oferty (sprzęt, sprzęt z operatorem, dodatkowe wsparcie techniczne itp.). 

Profesjonalizm 

Ważne jest, by pracownicy firmy, której zlecisz realizację zadania, byli doświadczeni i profesjonalni. Jak to sprawdzić? Zacznij od pytań o dedykowane uprawnienia do obsługiwania i kierowania dźwigów. Jeśli uznasz, że osoba, z którą rozmawia jest specjalistą w zakresie wykonywania usług dźwigowych - nie zwlekaj i ustal dogodny termin. 

Jakość wynajmowanego sprzętu

Zadowolenie z wykonanej pracy jest ściśle związane z jakością sprzętu - ma na to wpływ marka, rocznik, model dźwigu, ale również stosowanie się do zasad jego prawidłowej eksploatacji. Do najpopularniejszych marek sprzętu należą m.in. Liebherr, Jelcz czy Polan - to doświadczeni i zaufani producenci, korzystający z najwyższej klasy materiałów i mający dostęp do kadry inżynierskiej odpowiedzialnej za projekty dźwigów. 

Na czym polega usługa wynajmu dźwigu? 

W zależności od tego, z kim podejmiesz współpracę, warunki umowy mogą się od siebie różnić. Jedna firma zaproponuje Ci wykonanie usługi wraz z operatorem, transportem czy techniczną poradą, a druga zapewni jedynie transport sprzętu. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się z treścią oferty i odbycie rozmowy z przedstawicielami firmy. Miejsce, któremu można zaufać jest MAXBUD1, który specjalizuje się w wynajmie dźwigów w Gliwicach, od lat dbając o satysfakcję klientów. Zaufaj specjalistom, dla których Twoje potrzeby budowlane są priorytetem. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.