Wiadomości z Gliwic

Usługa wynajmu dźwigów - od czego zacząć?

  • Dodano: 2020-10-26 08:45, aktualizacja: 2020-10-26 08:57

Niemal wszystkie obiekty, które na co dzień obserwujemy powstają dzięki współpracy z doświadczonymi i rozpoznawalnymi firmami budowlanymi. Przy różnego typu inwestycjach czy pracach naziemnych z pomocą przychodzą pracownicy firm specjalizujących się w wynajmie dźwigów i osprzętu. W związku z tym nasuwa się pytanie, gdzie szukać godnych zaufania miejsc? Co jest świadectwem doświadczenia i profesjonalizmu? A w końcu - jak powinna przebiegać współpraca i praca na budowie?

Po czym poznać godną zaufania firmę świadczącą usługi dźwigowe?

Pierwszym krokiem powinno być zebranie firm budowlanych i tych, które świadczą usługi dźwigowe znajdujących się w Twojej okolicy. Wystarczy sporządzić listę i kolejno sprawdzać opinie na temat każdej z nich - w ten sposób zyskasz pewność, że wstępny etap reaserchu masz za sobą, a wraz z nim wyeliminujesz pozycje z listy, które nie wzbudzają Twojego zaufania. 

Firmy, które pozostały na Twojej liście to miejsca, z którymi warto się skontaktować - telefonicznie lub odwiedzając siedzibę firmy osobiście. Kontakt z ludźmi, rozmowa i poznanie standardów obsługi klienta to kolejne wskazówki, którymi należy się kierować. Podczas rozmowy spytaj o doświadczenie i wykształcenie kadry pracowniczej, poproś o zdobyte referencje i dowiedz się, co wchodzi w skład oferty (sprzęt, sprzęt z operatorem, dodatkowe wsparcie techniczne itp.). 

Profesjonalizm 

Ważne jest, by pracownicy firmy, której zlecisz realizację zadania, byli doświadczeni i profesjonalni. Jak to sprawdzić? Zacznij od pytań o dedykowane uprawnienia do obsługiwania i kierowania dźwigów. Jeśli uznasz, że osoba, z którą rozmawia jest specjalistą w zakresie wykonywania usług dźwigowych - nie zwlekaj i ustal dogodny termin. 

Jakość wynajmowanego sprzętu

Zadowolenie z wykonanej pracy jest ściśle związane z jakością sprzętu - ma na to wpływ marka, rocznik, model dźwigu, ale również stosowanie się do zasad jego prawidłowej eksploatacji. Do najpopularniejszych marek sprzętu należą m.in. Liebherr, Jelcz czy Polan - to doświadczeni i zaufani producenci, korzystający z najwyższej klasy materiałów i mający dostęp do kadry inżynierskiej odpowiedzialnej za projekty dźwigów. 

Na czym polega usługa wynajmu dźwigu? 

W zależności od tego, z kim podejmiesz współpracę, warunki umowy mogą się od siebie różnić. Jedna firma zaproponuje Ci wykonanie usługi wraz z operatorem, transportem czy techniczną poradą, a druga zapewni jedynie transport sprzętu. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się z treścią oferty i odbycie rozmowy z przedstawicielami firmy. Miejsce, któremu można zaufać jest MAXBUD1, który specjalizuje się w wynajmie dźwigów w Gliwicach, od lat dbając o satysfakcję klientów. Zaufaj specjalistom, dla których Twoje potrzeby budowlane są priorytetem. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.