Wiadomości z Gliwic

Usuwanie rys z lakieru - jak sobie z tym poradzić?

  • Dodano: 2019-12-13 12:30

Rysy na karoserii są związane z eksploatowaniem naszego pojazdu. Część z nich może wynikać z naszej winy, na pozostałe zaś nie mamy wpływu. Dlatego dobrze wiedzieć, jak prawidłowo pozbyć się ich i przywrócić karoserii dawny blask. Co więc należy zrobić?

Jaką budowę ma lakier samochodowy?

Powłoka lakiernicza to bardzo ważny element każdego auta. Pełni ona bowiem funkcję ochronną przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Mamy tu na myśli chociażby wysokie i niskie temperatury, opady atmosferyczne, ślady po owadach, czy ptasie odchody. Producenci aut zdają sobie sprawę z mnogości zagrożeń, dlatego powłoki lakiernicze mają czterowarstwową budowę. Na grunt chroniący przed korozją nakłada się podkład antykorozyjny. Kolejną warstwą jest lakier bazowy, czyli ten, który nadaje samochodowi kolor. Na koniec umieszcza się lakier bezbarwny. Do najgrubsza spośród wszystkich omawianych tutaj warstw. Pełni on bowiem funkcje ochronne i to jemu zawdzięczamy połysk. Przerwanie tej warstwy poprzez różne zarysowania może doprowadzić do uszkodzenia lakieru. Rysy powstają na skutek różnych zdarzeń. Za część z nich ponosimy odpowiedzialność, inne są konsekwencją poruszania się po drogach. W pierwszym przypadku mamy tu na myśli otarcia o inne pojazdy, słupki parkingowe, czy wystające gałęzie drzew i krzewów. Wpływu natomiast nie mamy chociażby na drobiny piasku przenoszone przeze wiatr. Powstające wskutek takich zdarzeń mikropęknięcia osłabiają strukturę lakieru, przez co jest narażony na niszczenie.

Usuwanie rys z lakieru – to może Ci pomóc

Dziś z każdą rysą nie musimy udawać się do warsztatu. Producenci chemii samochodowej zadbali bowiem o to, abyśmy byli w stanie bezpiecznie i skutecznie samodzielnie usunąć uszkodzenia. Dlatego powstało wiele środków i narzędzi do usuwania rys z lakieru. Do wyboru mamy chociażby mleczka i pasty polerskie. Znajdziesz je np. na tej stronie https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Odnowa-lakieru_Glinki-893.html. Mleczko sprawdzi się do usuwania kolistych rys z lakieru oraz smug. Preparat ten daje najlepsze efekty na ciemnej karoserii. Do pozostałych warto zastosować pasty polerskie. By skutecznie nałożyć takie środki powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Do takich możemy zaliczyć specjalne gąbki, które pozwalają bezpiecznie i dokładnie nałożyć dany preparat. Dzięki takim pomoc usuwanie rys z lakieru nie będzie trudnym zadaniem. Pamiętajmy tylko, by tego rodzaju zabiegi wykonywać w ciepłe, bezdeszczowe dni. Samochód poddawany renowacji zaś nie powinien mieć kontaktu ze słońcem. Wówczas będziemy mogli być spokojni o końcowe efekty naszych działań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.