Wiadomości z Gliwic

Władysławowo 2020 - co nas czeka w tym sezonie?

  • Dodano: 2020-07-08 13:15

Pobrzeże Kaszubskie z Półwyspem Helskim to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Polski. W sezonie urlopowym ściągają tu rzesze turystów spragnionych słońca, plaż, morskich kąpieli i wszystkiego, co tylko oferują im lokalne sklepiki i punkty gastronomiczne. W czasie wakacji oblegane są hotele, pensjonaty, kempingi, kwatery prywatne i apartamenty. Władysławowo, Jastarnia, Jurata i Hel pękają w szwach. Czy tego samego można spodziewać się również w 2020 roku?

Zmiany upodobań turystów

Turystyka na świecie ulega ciągłym zmianom. Świat, opleciony gęstą siecią coraz szybszych połączeń komunikacyjnych, stał się globalną wioską. Wakacje na Karaibach, Hawajach, Seszelach lub w Tajlandii zaczęły być już tylko kwestią ceny. Niezależnie od problemów ekonomicznych i zdrowotnych, ludzie powoli zaczynają odczuwać zmęczenie globalizacją. W trosce o zrównoważony rozwój dostrzegamy zalety tego, co lokalne. Znajoma kuchnia i obyczaje oraz brak językowej bariery mogą ułatwić relaks. Skutkiem skrócenia podróży jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Wybierając wakacje na polskim wybrzeżu, postępujemy proekologicznie. To dodatkowe argumenty za tym, żeby zdecydować się na wyjazd na północny skraj Polski, gdzie latem noce są najkrótsze. W dobie internetu coraz chętniej samodzielnie wyszukujemy i rezerwujemy pobyt. Swoboda i prywatność kuszą bardziej niż narzucony przez biura podróży program i zatłoczone hotele. Apartamenty we Władysławowie lub pobliskich miejscowościach to znakomity wybór dla tych, którzy cenią sobie komfort i elastyczność.

Walory Władysławowa i okolic

Otwarte morze oraz Zatoka Pucka dają możliwość uprawiania żeglarstwa, windsurfingu i kitesurfingu. Władysławowo pozwala wykorzystać czas urlopu także podczas niepogody. Spacer Aleją Gwiazd Sportu w Cetniewie, zwiedzanie ekspozycji w Domu Rybaka połączone z podziwianiem panoramy z wieży widokowej, szaleństwa w Lunaparku Sowińskim i naturalnej wielkości makiety wielorybów w Ocean Parku to tylko niektóre atrakcje czekające we Władysławowie. To najdalej na północ wysunięte miasto w Polsce jest świetną bazą wypadową dla wycieczek krajoznawczych wzdłuż Półwyspu Helskiego, Trójmiasta, w rejon Pucka oraz na Rozewie i do Jastrzębiej Góry. 

Pobyt nad morzem poza sezonem

Można się spodziewać, że w 2020 roku, a być może także w latach następnych, wielu Polaków zamieni wyjazdy zagraniczne na wypoczynek krajowy. Spowoduje to wzrost natężenia ruchu turystycznego w sezonie wakacyjnym w popularnych miejscowościach nadmorskich. Znalezienie wolnych miejsc w dogodnym terminie i w odpowiedniej lokalizacji może okazać się trudniejsze niż w latach poprzednich. Osoby, dla których okres urlopu nie jest uzależniony od terminu wakacji, mogą się wybrać nad Bałtyk wczesną jesienią. We wrześniu nie brakuje słonecznych dni, morze jest jeszcze wystarczająco ciepłe, w powietrzu więcej jodu, ceny niższe i łatwiej znaleźć dobre miejsce na pobyt.

Władysławowo jest doskonałym miejscem do wypoczynku rodzinnego. Szerokie, piaszczyste plaże i atrakcje dostosowane dla osób w różnym wieku zapewnią wyśmienity wypoczynek. Wyposażone w aneksy kuchenne apartamenty we Władysławowie pozwolą na większą swobodę w organizacji dnia i przygotowanie dzieciom posiłków, które lubią najbardziej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.