Wiadomości z Gliwic

Współpraca bez ryzyka. Jak wybrać firmę spedycyjną?

  • Dodano: 2020-12-22 11:00

Podjęcie współpracy z firmą spedycyjną obarczone jest pewną dozą ryzyka. Producenci czy dystrybutorzy przekazujący zlecenie transportowe przedsiębiorstwu spedycyjnemu oczekują dotrzymania terminu, bezpiecznego przewozu i optymalizacji kosztów. Zapotrzebowanie na tego typu usługi wciąż rośnie, jednak nie każda firma działa efektywnie i kompetentnie, stąd pytanie jak wybrać firmę spedycyjną, która wywiąże się z umowy. Poniżej przedstawimy najważniejsze kryteria, którymi zalecamy kierować się przy poszukiwaniu organizatora transportu.

Branża TSL

Liderzy branży TSL stale podnoszą standardy wykonywanych usług, rozwijając kompetencje swoich pracowników i budują spedycyjne imperium, stawiając na profesjonalizm i elastyczność w dopasowaniu się do potrzeb rynku zagranicznego. Ukierunkowanie na współczesny świat pozwala dostrzec wymagania klienta XXI wieku - wymagającego, krytycznie myślącego i kompetentnego kontrahenta.

Firmy spedycyjne z wieloletnim doświadczeniem na rynku muszą ustawicznie poszerzać swoją ofertę, dostosowując ją do oczekiwań i potrzeb interesantów. Co więcej, obecnie od firm z branży TSL oczekuje się ubezpieczenia przewożonych ładunków, stosowania nowych technologii, pomocy prawniczo-księgowej i kompletowania niezbędnej dokumentacji, w tym zezwoleń na transport międzynarodowy.

Specyfika pracy firmy spedycyjnej bez tajemnic

Kryteria jakości obowiązują w gałęziach przemysłu, w tym branży transportu, spedycji i logistyki, co przekłada się bezpośrednio na zdobycie zaufania i referencji u przewoźników. Jak podjąć współpracę z firmą spedycyjną bez ryzyka?

  1. Rodzaj i możliwość ubezpieczenia - szukaj firm spedycyjnych, które oferuję ubezpieczenie All Risk, obejmujący najszerszy zakres niebezpieczeństw i niepożądanych sytuacji.
  2. Sposób organizowania formalności. Po pierwsze sprawdź, czy firma, z usług której planujesz skorzystać posiada odpowiednie kompetencje (sprawdź umowy, ubezpieczenia, licencje itp.). Po drugie sprawdź, czy dana firma spedycyjna jest zaangażowana w załatwianie zezwoleń na przewóz towarów, tłumaczenie obcojęzycznych dokumentów itp. Kompleksowość działania i odpowiedzialność to klucz do sukcesu.
  3. Współpraca - z kim interesująca Cię firma współpracuje? Czy są to godni zaufania partnerzy, czy może firmy nierozpoznawalne w branży. Rozpoznawalność i referencje. To kluczowy element doboru firmy spedycyjnej do specyfiki zlecenia. Ważne, by dane przedsiębiorstwo miało nienaruszoną reputację, a opinie klientów wskazywały na profesjonalizm.
  4. Rodzaj i zawartość umowy. Świadomy klient powinien dokładnie przeanalizować umowę spisaną z firmą spedycyjną i/lub transportową - czy jest ona korzystna, czy nie zawiera ukrytych kruczków i czy gwarantuje bezpieczny i terminowy przewóz.

Tych zaledwie pięć punktów pozwoli na wyłonienie spośród setek firm spedycyjnych tego jednego, profesjonalnego i godnego zaufania przedsiębiorstwa. Dobrym przykładem firmy, która spełnia wymienione standardy i uwzględnia korzyści współpracy dla obu stron, jest firma spedycyjna  Inter-Logistic Polska Sp. z o.o. - lider wśród branży TSL o międzynarodowym zasięgu działania.

Postaw na sprawdzoną jakość!

Firma spedycyjna powinna odznaczać się również lojalnym podejściem do klienta. Pamiętaj!  Od wyboru przedsiębiorstwa zależy to, w jaki sposób zostanie zorganizowany przewóz i jakie poniesiesz za niego koszty, stąd konieczność rozeznania rynku TSL i wybranie pewnej firmy, która nie boi się nowych wyzwań.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.