Wiadomości z Gliwic

Zalety kabiny prysznicowej pięciokątnej

  • Dodano: 2021-09-13 09:45

Bardzo często w małych łazienkach podczas wyboru prysznica uwagę przykuwają kabiny pięciokątne, zwane również pentagonalnymi. Są one świetną alternatywą dla znanych i lubianych modeli półokrągłych, jednak zdecydowanie przy nich wygrywają swoim nowoczesnym designem. Kabiny prysznicowe pięciokątne dzięki niestandardowemu wyglądowi wspaniale sprawdzą się w niewielkich łazienkach, ponieważ zajmują niewiele miejsca. Zdecydowanie się na taki model to rozwiązanie, które nie tylko wniesie powiew świeżości i nowoczesności do łazienki, lecz także pozwoli na doskonałe zagospodarowanie przestrzeni. Dzięki niewielkim wymiarom kabiny prysznicowej pięciokątnej można obok niej ustawić umywalkę, pralkę czy inne meble i sprzęty łazienkowe.

Jakie zalety mają kabiny prysznicowe pięciokątne?

Wybierając kabinę prysznicową do swojej łazienki, pojawiają się pytania o to czy się ona sprawdza w użytkowaniu, jakie ma zalety, czy warto akurat na ten model przeznaczyć swoje fundusze. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość kabiny pentagonalnej. Jest ona na tyle mała, że z powodzeniem używając jej można zaoszczędzić wiele miejsca. Ekstrawaganckim rozwiązaniem jest zdecydowanie się na model o asymetrycznych wymiarach, np. 100 na 80. Postawienie na ten niecodzienny i interesujący kształt, daje możliwość zagospodarowania przestrzeni czy umieszczenia obok innego urządzenia sanitarnego. Będzie to również genialne rozwiązanie na małych przestrzeniach, ponieważ pięciokątny kształt kabiny prysznicowej optycznie powiększy sferę prysznica.

Ogromną zaletą kabiny prysznicowej pięciokątnej są jej drzwi. W tego typu modelach drzwi uchylają się na zewnątrz. W takim przypadku należy wcześniej sprawdzić, czy po ich całkowitym otwarciu nie będą kolidowały z innymi urządzeniami oraz meblami. Świetnym rozwiązaniem, które oferują kabiny prysznicowe pięciokątne są drzwi wahadłowe. Modele z tego typu drzwiami, świetną sprawdza się szczególnie w mniejszych pomieszczeniach, gdyż skrzydła wtedy otwierają się zarówno do wewnątrz jak i zewnątrz. Podwójne drzwi również posiadają tę zaletę, że są poszczególne skrzydła są krótsze, przez co łatwiej je otwierać w mniejszych łazienkach.

Kabiny prysznicowe pięciokątne można zamontować bezpośrednio na posadzce, jeżeli istnieje możliwość wpuszczenia w podłogę syfonu oraz zainstalowania odpływu liniowego. Jednak to nie jedyna opcja, można również zakupić brodzik pięciokątny. Spora zaleta tego typu pryszniców jest także możliwość wyboru grubości szkła ścian kabiny.

Kabiny prysznicowe pięciokatne - prosty zakup

Decydując się na zakup kabiny prysznicowej pięciokątnej, warto zapoznać się z ofertą sklepu pltykilazienki.pl. Oferują szeroki wybór wielu modeli kabin pięciokątnych, które sprawdzą się w małych przestrzeniach jak i ogromnych pokojach łazienkowych. Specjaliści pomogą dobrać odpowiedni model, a także rozmiar, który świetnie sprawdzi się w poszczególnym pomieszczeniu. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.