Wiadomości z Gliwic

Zaskocz swoich klientów oryginalną wizytówką!

  • Dodano: 2020-11-26 11:00

Chcesz utrzymywać profesjonalne kontakty ze swoimi kontrahentami? Masz ochotę przyciągnąć nowych klientów? Rozmowa telefoniczna jest z pewnością pomocna, jednak brak w niej tego kunsztownego, małego elementu, który przyciągnie uwagę i nie pozwoli o sobie zapomnieć. Projekt oryginalnej wizytówki z pewnością będzie w tym względzie pomocny. Dobre pierwsze wrażenie stanowi połowę sukcesu, dlatego postaraj się o godny wizerunek. W dzisiejszym artykule wskażemy przydatne porady jak oryginalnie zaprojektować wizytówkę, która przyciągnie uwagę klientów. Zapraszamy do lektury!

Wizytówka – wyraz klasy i dobrego smaku

Chcąc się jak najlepiej zaprezentować, a przy tym i godnie reprezentować swoją firmę, powinniśmy zadbać o jak najlepszy projekt naszej wizytówki. Choć może się wydawać, że to nieistotny detal, to jednak taka dbałość o szczegóły dobrze o nas świadczy. Nasi klienci będą mieć przekonanie o nas jako o skrupulatnych i drobiazgowych osobach, które przykładają wagę nawet do najmniejszych detali. Ponadto stylowa wizytówka będzie świadczyć również o poczuciu estetyki i dobrym smaku, co również z pewnością przełoży się na większe zaufanie do nas w wielu kwestiach.

Jak powinna wyglądać designerska wizytówka?

Do najbardziej klasycznych wizytówek należą te drukowane na białym papierze, z literami w odcieniu czerni lub granatowym. Jednak ten model wydaje się zdecydowanie zachowawczy i, choć sprawdzony, to dość mało innowacyjny. Dla osób chcących nieco poeksperymentować, zalecamy zastosowanie przynajmniej jednej z wymienionych poniżej wskazówek:

  • ozdobny papier – to, z jakiego tworzywa wykonana jest nasza wizytówka, ma ogromne znaczenie. Papier nie tylko będzie istotny ze względów wizualnych, ale również dotykowych. Połysk lub matowość oraz wszelkie tłoczenia na wizytówkach dają się wyczuć pod palcami klienta – zatem zwróć na to uwagę i wybieraj niestandardowy papier wysokiej jakości!;

  • kolorystyka – w zależności od tego jaka jest specyfika Twojej branży, warto dobrać odpowiednią szatę wizualną dla wizytówki. Poważnym przedsiębiorcom nadal sugerujemy klasyczne rozwiązania, ale z nutką ekstrawagancji. Zamiast śnieżnobiałego tła, może warto postawić na subtelną kość słoniową, a litery zamówić w odcieniu burgundu? Natomiast w mniej oficjalnych przypadkach polecamy odważniejsze kolory oraz litery drukowane tuszem UV, który świeci w ciemności – klient z pewnością będzie zaskoczony, gdy wieczorem zerknie na Twoją wizytówkę;

  • krawędzie – prostokątny kształt wydaje się normą. Być może więc warto i w tej kwestii zdecydować się na oryginalność i wybrać zaokrąglone krawędzie? To subtelna, aczkolwiek zdecydowanie zauważalna zmiana.

Powyższe pomysły to oczywiście wyłącznie propozycje, jednak z pewnością godne rozważenia. Nasza firma Piga.pl zajmuje się tworzeniem oryginalnych projektów wizytówek dlatego warto się do nas zwrócić w tej kwestii. Z pewnością uda nam się dopasować ciekawy projekt do specyfiki Twojej branży oraz indywidualnych preferencji estetycznych. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.