Katalog firm

dodaj firmę

Śląski Jazz Club Gliwice

Adres i telefon

Akceptujemy karty płatnicze Akceptujemy karty płatnicze ul. Jana Siemińskiego 22
44-100 Gliwice
Godziny otwarcia: kontakt telefoniczny
  • Poniedziałek: kontakt telefoniczny
  • Wtorek: kontakt telefoniczny
  • Środa: kontakt telefoniczny
  • Czwartek: kontakt telefoniczny
  • Piątek: kontakt telefoniczny
  • Sobota: kontakt telefoniczny
  • Niedziela: kontakt telefoniczny

Oferta

Nasz cel i misja to:

- działania na rzecz rozwoju kultury i edukacji muzycznej, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów związanych z muzyką jazzową i gatunkami jej pokrewnymi;

- opieka nad rozwojem młodych kadr muzyków, publicystów i organizatorów w obszarach kultury związanych ze sceną jazzową i gatunkami jej pokrewnymi, w tym promocja i wspieranie młodego pokolenia twórców w kraju i za granicą;

- skupianie muzyków, twórców, krytyków, organizatorów, przedstawicieli i działaczy sfery świata muzyki i kultury w kraju i za granicą w organizację współdziałającą we wszechstronnym rozwoju sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki jazzowej i gatunków jej pokrewnych;

- współpraca ze światowymi ośrodkami kultury, organizacjami trzeciego sektora, przedsiębiorstwami i ośrodkami rządowymi związanymi z organizacją życia kulturalnego, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki jazzowej i gatunków jej pokrewnych;


Realizujemy swoje cele poprzez:
- wspieranie rozwoju talentów, twórczości i wartościowych osiągnięć w dziedzinie jazzu oraz muzyki pokrewnej;

- organizowanie koncertów, warsztatów muzycznych i festiwali w kraju i za granicą;

- działalność edukacyjną, a w szczególności organizowanie i prowadzenie konferencji, szkoleń i seminariów;

- organizację konkursów, wystaw i targów;

- prowadzenie działalności wydawniczej, fonograficznej i producenckiej;

- monitorowanie i prowadzenie badań w zakresie funkcjonowania rynku muzycznego;

- współpracę z instytucjami artystycznymi przy organizacji imprez ogólnopolskich i międzynarodowych oraz współpracę przy realizowaniu nagrań, audycji radiowych i programów telewizyjnych;

- prowadzenie własnych otwartych klubów ze stałą działalnością artystyczno- muzyczną;

- prowadzenie własnych zespołów muzycznych oraz innych grup twórczych związanych z działalnością Stowarzyszenia;


Pobierz statut Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club

 

    

Nasze stałe projekty edukacyjno - integracyjne:
Blues Jam - każdy trzeci wtorek miesiąca - prowadzenie Kajetan Drozd

Jazz Jam - każdy ostatni czwartek miesiąca - spotkanie otwarte dla wszyskich grających i improwizujących,

 

Nasze stałe cykle koncertowe:

Śląski Jazz Club Prezentuje - młoda scena

Czwartek Jazzowy z Gwiazdą - mały-wielki festiwal. Mały, bo w klubie, a wielki bo ... nazwiska wykonawców ... światowa scena muzyki jazzowej. Projekt rozpoczął się 25 kwietnia 2002 roku od koncertu Susan Weinert.

więcej na www.czwartek.sjc.pl

Wtorek Bluesowy - scena bluesowa równie mocno rozwija się pod szyldem ŚJC. Najciekawsze grupy i artyści bluesowi. To dość nowa propozycja, ale dołożymy wszelkich starań by nie zniknęła z naszego programu.

 

Nasze festiwale:
Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach (pierwsza edycja w 2004).
Jazz w Ruinach to łączenie sztuk – młoda scena muzyczna, młoda fala twórców grafiki i plakatu. Festiwal jest platformą porozumienia pomiędzy muzyką a grafiką. Zarówno wśród muzyków, jak i grafików pojawiają się młode, wschodzące gwiazdy. To do nich należy przyszłość. Jazz w Ruinach to przyszłość. Na pewno przyszłość sztuki muzycznej i graficznej.

więcej na stronie festiwalowej pod adresem www.jazzwruinach.pl

JAZZtrzębie - Międzynarodowe Dni Jazzu w Jastrzębiu Zdroju pod auspicjami UNESCO
więcej na jazztrzebie.eu

Boom Jazz (pierwsza edycja w 1973) rozgrywający się na dużych scenach Gliwic i nie tylko (ostatnia edycja w roku 2004 - realizacja zawieszona).

Moc Bluesa (pierwsza edycja w 2009), która rozgrywa się na wiosnę w magicznej scenerii ponad 90-letniej Elektrociepłowni Szombierki - w roku 2011, ze względu na remont EC Szombierki Moc Bluesa odbyła się w Bytomskim Centrum Kultury. Po tej edycji realizacja festiwalu została zawieszona z nadzieją na powrót do przestrzenii EC Szombierki.

 

Wydawnictwo
Śląski Jazz Club jest również wydawcą lub współwydawcą, a także partnerem i patronem wydawnictw płytowych. Szczegóły na stronie

www.sjc.pl/wydawnictwo

Kiedyś
Stowarzyszenie było też organizatorem:

Gali Jubileuszowych w Gliwickim Teatrze Muzycznym zorganizowanych z okazji jubileuszu 50-lecia SJC (30 listopada 2006) oraz 60-lecia SJC (15 października 2016)

Międzynarodowych Integracji Jazzowych, Big-Band Workshops Krzeszowice - kilka edycji przy współpracy Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Zygmunta Noskowskiego w Krzeszowicach i przy udziale Miasta Krzeszowice

Projektu "Jesienna triada koncertowa SILESIAN VOICES - Jastrzębie-Zdrój 2012" został dofinansowany przez Samorząd Miasta Jastrzębie Zdrój realizowany na terenie całej aglomeracji śląskiej.

Koncertów plenerowych podczas „Gliwickich Dni Dziedzictwa Kulturowego” – w latach 2003, 2004, 2005, 2006 i 2007 (współpraca z Samorządem Miasta Gliwice i Muzeum w Gliwicach)

Koncertów plenerowych „Grająca Starówka” – w latach 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 i 2007 (współpraca z Samorządem Miasta Gliwice).

Trzech edycji festiwalu „Jazz Sessions” przy współpracy z Gliwickim Teatrem Muzycznym

Ze względu na ponad 60 lat istnienia organizacji można wspomnieć jeszcze o projektach z „zamierzchłej” przeszłości:

Boom Jazz – jeden z najstarszych festiwali jazzowych w regionie organizowany przez Śląski Jazz Club we współpracy ze studenckim klubem Gwarek. Pierwsza jego edycja odbyła się w dniach 12-17 listopada 1973.  Miesięcznik Jazz tak pisał o Boom Jazzie w roku 1976: „Klimat Boom Jazzu jest niepowtarzalny, jako, że jest to chyba jedyna w kraju impreza jazzowa, na której panuje taka atmosfera, o którą coraz trudniej w czasach festiwali i koncertów organizowanych dla masowego odbiorcy – atmosfera pełnego kontaktu widza z muzykiem."

więcej www.sjc.pl/boom_jazz_narodziny


Rawa Blues - Śląski Jazz Club został w 1981 roku współorganizatorem I-go Festiwalu Rawa-Blues w Katowicach. To właśnie dzięki Stowarzyszeniu ten festiwal rozpoczął swoje życie, z inicjatywy Ireneusza Dudka i Zbigniewa Gocka, członków Stowarzyszenia. SJC był jeszcze organizatorem III i IV edycji Rawy Blues. Następne odsłony realizował już autor i pomysłodawca Festiwalu Ireneusz Dudek w oparciu o własną firmę.

więcej www.sjc.pl/rawa_blues


Dom Pracy Twórczej Śląskiego Jazz Clubu Leśniczówka – ŚJC w 1983 roku wyciągnął rękę do bluesowego i rockowego środowiska. Właśnie w tym roku został powołany do życia, w porozumieniu z WPKiW w Chorzowie (za Dyrekcji śp. Mieczysława Hojka ), pierwszy stworzony z myślą o tym środowisku dom pracy twórczej. Warto dodać, że siłą sprawczą tegoż byli Zbigniew Gocek i Mieczysław Osiadły, ówczesny prezes Stowarzyszenia i członek High Society Band.

więcej www.sjc.pl/lesniczowka


Metalmania - z inicjatywy członka Stowarzyszenia Tomasza Dziubińskiego w 1986 roku do życia zostaje powołany do życia festiwal Metalmania. Śląski Jazz Club był współorganizatorem, wraz z Halą Widowiskowo Sportową „SPODEK” w Katowicach ) I-go Festiwalu Metalmania i jego kilku kolejnych edycji.

więcej www.sjc.pl/metalmania


W roku 1988 Śląski Jazz Club był współorganizatorem festiwalu w Jarocinie oraz (wspólnie z TVP Katowice) Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji Jazzowej w roku 1981, który rozegrał się w Filharmonii Śląskiej.

więcej www.sjc.pl/ogolnopolski_konkurs_improwizacji_jazzowej

Więcej o działalności Stowarzyszenia na stronie www.sjc.pl/historia

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj polecenie
  • Śląski Jazz Club posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Gliwic od 2009 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.