Piesi, pamiętajcie o zakazie korzystania z telefonów na przejściu!
Policjanci z drogówki przypominają o obowiązującym zakazie korzystania z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych podczas przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Zakaz ten ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i zapobieganie tragicznym wypadkom drogowym.
Mandat za korzystanie z telefonu na przejściu dla pieszych
Zgodnie z taryfikatorem mandatowym, korzystanie z telefonu lub innego urządzenia, które ogranicza możliwość obserwacji otoczenia na jezdni lub przejściu dla pieszych, jest wykroczeniem zagrożonym mandatem w wysokości 300 zł. W 2024 roku policjanci ukarali 125 pieszych, a w tym roku już 36 osób dostało mandat za to wykroczenie.
Apelujemy do wszystkich pieszych o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Wchodząc na przejście dla pieszych, należy skupić uwagę na sytuacji panującej na drodze i możliwych zagrożeniach ze strony nadjeżdżających pojazdów. Piesi, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w przypadku potrącenia są narażeniu na poważne obrażenia, a nawet utratę życia – przypominają mundurowi.
Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich. Szanujmy życie nasze i innych uczestników ruchu drogowego i przestrzegajmy przepisów bez względu na to, czy jesteśmy pieszymi, czy też kierującymi – dodają.


![Wyłączenia prądu w Gliwicach. Sprawdź gdzie nie będzie prądu [01.12 – 6.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/04/970517.informacja.jpg)


![Emocje, zabawa i kultura. Sprawdź, co dzieje się w regionie [28.11 – 4.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2023/07/903591.informacja.jpg)



![Piesza wtargnęła pod nadjeżdżający samochód! [WIDEO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2021/08/828455.informacja.jpg)
![Wyłączenia prądu w Gliwicach. Sprawdź gdzie nie będzie prądu [02-08.10]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2023/05/1527797.informacja.jpg)





Dodaj komentarz