Ważna informacja dla posiadaczy drobiu. Grypa ptaków w Gliwicach!
Rozporządzeniem Wojewody Śląskiego z dnia 3 marca 2023 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie miast na prawach powiatu: Bytom, Chorzów, Gliwice, Katowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy, Zabrze oraz powiatów gliwickiego, mikołowskiego oraz rybnickiego zarządza się, iż miasto Siemianowice Śląskie znajduje się w tzw. obszarze zamkniętym.
Powyższe jest konsekwencją stwierdzenia na terenie Rudy Śląskiej ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N1.
Co to oznacza?
§ 6 Na obszarze zamkniętym nakazuje się utrzymywanie drobiu i innych ptaków w odosobnieniu, w kurnikach lub innych zamkniętych obiektach budowlanych lub innym miejscu w gospodarstwie w sposób uniemożliwiający kontakt z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanymi w innych gospodarstwach i ograniczający ich kontakt z dzikimi ptakami.


![Wyłączenia prądu w Gliwicach. Sprawdź gdzie nie będzie prądu [01.12 – 6.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/04/970517.informacja.jpg)


![Emocje, zabawa i kultura. Sprawdź, co dzieje się w regionie [28.11 – 4.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2023/07/903591.informacja.jpg)



![Piesza wtargnęła pod nadjeżdżający samochód! [WIDEO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2021/08/828455.informacja.jpg)
![Wyłączenia prądu w Gliwicach. Sprawdź gdzie nie będzie prądu [02-08.10]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2023/05/1527797.informacja.jpg)





Dodaj komentarz