Jeśli pogoda będzie sprzyjać rondo na ul. Portowej będzie gotowe do piątku!
W perspektywie tego tygodnia pojawi się na nim oznakowanie poziome oraz pionowe. Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach, przy sprzyjającej pogodzie nowe rondo na zbiegu ulic Portowej i Staromiejskiej będzie całkowicie gotowe do 23 sierpnia.
Pozytywne zmiany dla kierowców
Nowy obiekt ułatwi kierowcom poruszanie się w obrębie skrzyżowania, gdzie włączanie się do ruchu z ulicy podporządkowanej (Staromiejskiej) bywało utrudnione. Gruntownie odnowiony jest także łączący się z rondem prawie kilometrowy odcinek ul. Portowej, z którego kierowcy, piesi oraz rowerzyści korzystają już od ponad 2 tygodni. Ma on nową nawierzchnię jezdni, wspólny ciąg pieszo-rowerowy oddzielony od ulicy pasem zieleni, oszczędne i ekologiczne LED-owe oświetlenie uliczne oraz specjalnie doświetlone przejścia dla pieszych. W trakcie 10-miesięcznych prac przy ul. Portowej przebudowane zostały także zjazdy, zatoka autobusowa i kanalizacja deszczowa.
Całkowity koszt przebudowy wyniósł nieco ponad 9 mln zł – z czego 4 mln zł pochodzą z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury.

![Wyłączenia prądu w Gliwicach. Sprawdź, gdzie nie będzie prądu [02.03-06.03]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/03/free-4-1.jpg)


![Siedem dni, wiele scen i jeszcze więcej emocji! TOP wydarzenia w regionie [27.02 – 05.03]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/02/ChatGPT-Image-26-lut-2026-21_42_31.png)


![PILNE: Potężny pożar hali w Gliwicach! Słup dymu widoczny jest z wielu kilometrów [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/622844510_4384043588506739_5773527004414183600_n.jpg)












Dodaj komentarz