Marzena Szuba nową wiceprezydent Gliwic. Będzie nadzorować kluczowe obszary

Czas czytania: 3 min.

Marzena Szuba została trzecim zastępcą prezydent Gliwic. Będzie odpowiadać m.in. za nadzór nad nieruchomościami miasta, miejskimi spółkami i planowaniem przestrzennym. Pracę w Urzędzie Miejskim zaczęła od 8 kwietnia.

Marzena Szuba nową zastępczynią prezydent Gliwic

Nowa zastępczyni prezydent miasta jest menedżerem sektora publicznego i rozwoju miejskiego z ponad 25-letnim doświadczeniem, fachowcem w zakresie planowania i zarządzania strategicznego, realizacji projektów inwestycyjnych oraz pozyskiwania i wdrażania funduszy europejskich. Specjalizuje się też w transformacji, rewitalizacji miast oraz polityce mieszkaniowej.

Zajęła wolne w ostatnich miesiącach stanowisko trzeciego zastępcy – Jarosław Zięba został pod koniec minionego roku członkiem zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

– Jestem Gliwiczanką, dobrze znam miasto i jego potrzeby. Bez wahania przyjęłam propozycję pani prezydent, bo zgadzam się z jej wizją miasta, otwartością na potrzeby mieszkańców i kierunkiem rozwoju. Od dawna chciałam pracować dla Gliwic i cieszę się, że przyda się tutaj moje doświadczenie – mówi nowa wiceprezydentka.

Doświadczenie Marzeny Szuby w samorządzie i rozwoju miast

Marzena Szuba ma bardzo dobre przygotowanie do nowej roli zawodowej. Była wiceprezydentem Katowic i w stolicy województwa uczestniczyła w realizacji kluczowych projektów transformacyjnych, w tym w rozwoju Strefy Kultury, wdrażaniu programów rewitalizacji i rozwoju społeczności lokalnych, odpowiadała za rozwój polityki społecznej. Z Urzędem Miasta Katowice związana była przez kilkanaście lat, wcześniej pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Przez dłuższy czas pełniła też funkcję wiceprezesa Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, a ostatnio przewodniczyła radzie nadzorczej ZBM I TBS w Gliwicach.

Za co będzie odpowiadać nowa wiceprezydent Gliwic

W Gliwicach odpowiadać będzie za zadania z zakresu mieszkalnictwa, architektury i budownictwa, geodezji, gospodarki nieruchomościami, planowania przestrzennego. Będzie także nadzorować miejskie spółki.

Wiceprezydent Gliwic ukończyła Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Wiedzę zdobywała też m.in. w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, Szkole Głównej Handlowej i Studium Prawa Europejskiego w Warszawie oraz Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych w Łodzi.

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe

Katalog firm