Rondo ul. Sienkiewicza prawie ukończone!
Pracę nad budową ronda ul. Sienkiewicza są na kluczowym etapie. Zakończyła się przebudowa uzbrojenia podziemnego, co oznacza początek zasadniczych robót drogowych.
Przebieg prac
Budowa trzywlotowego ronda ul. Sienkiewicza rozpoczęła się w marcu. Drogowcy musieli w pierwszej kolejności wykonać prace związane z przebudową uzbrojenia podziemnego: ułożono nowe kable energetyczne, gazociągi, wodociąg i kanalizację deszczową. Zabudowano też kolejne warstwy wzmocnienia gruntu i podbudowy pod konstrukcję jezdni, układane są krawężniki. W najbliższym czasie zostanie zapewnione nowe oświetlenie uliczne doświetlające przejścia dla pieszych.
Znaczenie inwestycji jest o tyle ważne, ponieważ ułatwi ona dotarcie do Narodowego Instytutu Onkologii co ułatwi dojazd do placówki pracownikom oraz pacjentom placówki. Usprawniony zostanie również dojazd innych instytucji w dalszej części ul. Sienkiewicza.
Rondo budowane jest przez miasto, zadanie realizuje gliwickie Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów. Koszt inwestycji szacowany jest na 2,4 mln zł. Środki pochodzić będą z budżetu Gliwic i pozyskanego przez miasto dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Rondo zostanie ukończone jeszcze w tym roku.


![Wyłączenia prądu w Gliwicach. Sprawdź gdzie nie będzie prądu [01.12 – 6.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/04/970517.informacja.jpg)


![Emocje, zabawa i kultura. Sprawdź, co dzieje się w regionie [28.11 – 4.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2023/07/903591.informacja.jpg)



![Piesza wtargnęła pod nadjeżdżający samochód! [WIDEO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2021/08/828455.informacja.jpg)
![Wyłączenia prądu w Gliwicach. Sprawdź gdzie nie będzie prądu [02-08.10]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2023/05/1527797.informacja.jpg)





Dodaj komentarz