Wiadomości z Gliwic

#2dawkawGliwicach. Zmieniają się przepisy, punkt szczepień na Tafli zaprasza

  • Dodano: 2021-07-02 07:00, aktualizacja: 2021-07-01 21:46

Od 1 lipca każda osoba, która zaszczepiła się przeciw COVID-19 pierwszą dawką, będzie mogła przyjąć drugą w dowolnym punkcie i terminie.

To nowe rozwiązanie ma ułatwić szczepienie tym, którzy planują np. wakacyjne wyjazdy albo służbowo przebywają w zupełnie innym mieście niż to, w którym zapoczątkowali procedurę zaszczepienia się.

– Doszliśmy do tego momentu, w którym konkretne preparaty są już w pełni dostępne dla pacjentów, nie ma gorączkowych poszukiwań, nie ma kolejek. Jesteśmy dobrze przygotowani i zachęcamy do przybycia na gliwicką Taflę przy Akademickiej 29 także te osoby, które pierwszą dawkę szczepionki otrzymały w innym punkcie – podkreśla Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Kontakt z punktem szczepień prowadzonym przez Szpital Miejski nr 4 na lodowisku Tafla:

  • infolinie: tel. 603-505-257, tel. 661-468-441, tel. 508-801-692, tel. 508-801-524
  • e-mail: szczepienia@szpital4.gliwice.pl
  • rejestracja stacjonarna: ul. Zygmunta Starego 20

Od początku istnienia punktu w hali Lodowiska Tafla w Gliwicach przeprowadzono już 130 tysięcy szczepień przeciw COVID-19.

Na początku czerwca ruszyła kampania edukacyjna #SzczepieniewGliwicach, której zadaniem było przede wszystkim motywowanie i zachęcanie do szczepień przeciw COVID-19 oraz wyjaśnianie konieczności szczepienia. To inicjatywa gliwickich medyków: dr Agaty Gajewskiej, doktora Andrzeja Kupilasa, Justyny Soroki oraz Rafała Kuczy, pielęgniarza i ratownika medycznego, a jednocześnie pracownika jednego z największych punktów szczepień w woj. śląskim w hali Lodowiska Tafla przy Akademickiej 29.

#2dawkawGliwicach to kolejna odsłona kampanii, w której najważniejsze jest ukazanie sprawnego, komfortowego systemu szczepień przeciw COVID-19 zastosowanego w gliwickim punkcie. Przekaz skierowany jest zarówno do nastolatków, którzy już mogą się zaszczepić, jak i do osób dorosłych, które z różnych względów nie podjęły wcześniej decyzji o szczepieniu. (SM nr 4)

#2dawkawGliwicach. Zmieniają się przepisy, punkt szczepień na Tafli zaprasza / fot. UM Gliwice

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.