Wiadomości z Gliwic

30 mln zł na opiekę wytchnieniową. Nowy program dla organizacji pozarządowych

  • Dodano: 2020-09-10 06:30, aktualizacja: 2020-09-09 20:37

M.in. Wsparcie finansowe na usługi opieki wytchnieniowej to założenie ogłoszonego 8 września przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej programu "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością – edycja 2020–2021".

Wsparcie finansowe na usługi opieki wytchnieniowej oraz sfinansowanie specjalistycznego poradnictwa psychologicznego lub terapeutycznego, a także wsparcie w zakresie nauki pielęgnacji, rehabilitacji i dietetyki –to założenia ogłoszonego 8 września przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej programu "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością – edycja 2020–2021".

W tym roku na jego realizację przeznaczone zostanie 30 mln zł z Funduszu Solidarnościowego. W przyszłym roku będzie to już 50 mln zł dla organizacji pozarządowych.

W ramach programu ogłoszono już otwarty konkurs ofert

O dofinansowanie oferty w ramach konkursu mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, o których mowa  w art. 3 ust. 2 oraz w art. 3 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057), posiadające statutowy zapis o prowadzeniu działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz prowadzące działalność na rzecz tych osób przez okres co najmniej 3 lat przed dniem złożenia oferty.

Szczegółowe wytyczne związane z programem oraz ogłoszeniem otwartego konkursu ofert znajdziemy pod adresem:https://www.gov.pl/web/rodzina/ogloszenia-o-otwartym-konkursie-ofert-w-ramach-programu-opieka-wytchnieniowa-dla-czlonkow-rodzin-lub-opiekunow-osob-z-niepelnosprawnosciami---edycja-2020-2021

Oferty można składać do 30 września. Szczegóły zawarto w ogłoszeniu o otwartym konkursie ofert w ramach programu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również