Wiadomości z Gliwic

300 rowerów, 30 stacji – 30 maja ruszy GRM!

  • Dodano: 2021-05-28 07:00, aktualizacja: 2021-05-27 18:15

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników ekologicznego poruszania się po mieście – powraca Gliwicki Rower Miejski!

Na jednośladach ruszymy w miasto 30 maja

Pierwsze stacje rowerów miejskich pojawiły się w Gliwicach w 2017 r. i od razu zyskały ogromną popularność. Gliwiczanie chętnie korzystają z tej ekologicznej i ekonomicznej formy transportu, dlatego Gliwicki Rower Miejski powraca, tyle że w nowej odsłonie – do dyspozycji miłośników rowerowych przejażdżek będzie docelowo 30 stacji zlokalizowanych w różnych częściach miasta i aż 300 rowerów: 295 standardowych rowerów miejskich wyposażonych w koszyki, 2 tandemy i 3 rowery familijne cargo. Dobiegają ostatnie prace związane z uruchomieniem stacji – ruszamy 30 maja!

– Gliwicki Rower Miejski to miejskie rowery najnowszej generacji, dostosowane do potrzeb użytkowników. Poprzednie sezony GRM były bardzo udane, mamy nadzieję, że podobnie będzie w tym sezonie. Wszystkim rowerzystom życzymy bezpiecznej i przyjemnej jazdy – mówi Mariola Pendziałek, naczelnik z Wydziału Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Jak to działa?

Wypożyczenie roweru jest bardzo proste – wystarczy pobrać mobilną aplikację roovee, założyć konto i zasilić je kwota minimalną 10 zł (przelewem lub kartą), zeskanować kod QR znajdujący się przy kierownicy lub blokadzie nad tylnym kołem i gotowe! Należy pamiętać, by po zakończeniu przejażdżki i odstawieniu roweru na jedną ze stacji, zamknąć ręcznie blokadę tylnego koła.

System będzie funkcjonował przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Każda z 30 stacji została wyposażona w panel informacyjny, średnio 15 stojaków rowerowych oraz średnio 10 rowerów. Funkcjonowanie systemu uzupełnia strona internetowa (www.gliwickirowermiejski.pl), na której można się zarejestrować, sprawdzić dostępność rowerów i miejsc postojowych na poszczególnych stacjach. Pierwszy kwadrans na GRM będzie darmowy. Każda kolejna minuta to koszt 0,05 zł. Za odstawienie roweru stojącego poza strefą GRM-ROOVEE PARK do strefy GRM-ROOVEE PARK można otrzymać bonus w wysokości 5 zł.

Sezon GRM zakończy się 30 listopada. Za zorganizowanie, zarządzanie i eksploatację systemu miejskich wypożyczalni rowerów odpowiada konsorcjum warszawskich firm Orange Polska S.A. i Roovee S.A.
Lokalizacje stacji można sprawdzić w Geoportalu rowerzysty na stronie internetowej:
https://geoportal.gliwice.eu/gpt4/?profile=5524815

Więcej informacji na temat funkcjonowania GRM można znaleźć na stronie internetowej: www.gliwickirowermiejski.pl. Odpowiedzi na pytania dotyczące GRM można uzyskać pod numerem telefonu 88-77-66-833.

Gdzie po rower?

300 rowerów, 30 stacji – 30 maja ruszy GRM! / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również