Wiadomości z Gliwic

35-letni gliwiczanin zatrzymany za posiadanie 11 gram marihuany

  • Dodano: 2024-02-15 11:15

Każdy, kto decyduje się łamać obowiązujące prawo, musi liczyć się z konsekwencjami. Policjanci dodają, że obwinianie ich za swoje niepowodzenia jest nielogiczne, ponieważ oni wykonują swoje obowiązki. Kryminalni z gliwickiej „jedynki” dla przykładu odwiedzili wczoraj mieszkanie pewnego gliwiczanina, o którym ze swojego śledztwa wiedzieli, że należy do środowiska próbującego obracać środkami odurzającymi.

Relacja z zatrzymania

Mieszkaniec centrum Gliwic był niemile zaskoczony pytaniem zadanym przez dwóch policjantów w cywilnych ubraniach, czy dobrowolnie wyda posiadane narkotyki. W tym akurat przypadku chodziło o susz marihuany. Wiedząc, że sprawa jest przegrana, przyznał, że w mieszkaniu posiada „maryśkę”, dodając, że na własny użytek.

Podczas wizyty w mieszkaniu 35-latka policjanci protokolarnie zabezpieczyli woreczek foliowy z suszem roślinnym koloru zielonego oraz pieniądze w kwocie 6000 złotych w banknotach dwustuzłotowych.

Biorąc narkotyki ryzykujesz

Policjanci informują o tym jednym z wielu zatrzymań w celu uświadomienia osobom, które rozważają wejście na niebezpieczną drogę eksperymentowania z narkotykami, a czasami, co gorsza, dorabianiem w handlu środkami odurzającymi, że to nigdy szczęśliwie się nie kończy. W tym przypadku u gliwiczanina zabezpieczono około 11 gramów marihuany. Jednak najistotniejszym dla prokuratora i sądu są materiały dowodowe z prowadzonego dochodzenia. To te dwa podmioty będą teraz decydować o najbliższej przyszłości zatrzymanego.

Czy było warto?

Mundurowi przypominają – tylko za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei posiadanie znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 1 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również