Wiadomości z Gliwic

7. edycja ogólnopolskiego konkursu programistycznego dla uczniów szkół średnich

  • Dodano: 2022-09-27 08:00, aktualizacja: 2022-09-27 08:11

Rusza siódma edycja Hack Heroes - ogólnopolskiego konkursu programowania dla młodzieży ze szkół średnich. Pula nagród wynosi w tym roku 15 tys. zł. Drużyny zgłaszać można do 7 października.

Kolejna edycja konkursu programistycznego

Konkurs odbywa się co roku w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Biorą w nim udział drużyny ze szkół średnich z całego kraju. W tym roku uczestnicy poznają temat przewodni 8 października i od tego dnia będą mieli dwa tygodnie na przygotowanie aplikacji.

- W naszym konkursie chodzi o odkrywanie młodych talentów, ale nie tylko - tłumaczy Łukasz Żyła, prezes Fundacji Media 3.0. - W zeszłym roku tematem Hack Heroes była edukacja, wcześniej problemy globalne, smart city, zdrowie. Równie ważne jak umiejętność kodowania są dla nas analiza problemu, empatia i kreatywność.

Zgłoszenie

Prace w formie gotowych aplikacji lub prototypów aplikacji można przesyłać do 23 października do godz. 23.59.

Jak uczniowie dają sobie radę z zadaniami?

- Co roku nas zaskakują - przyznaje Łukasz Żyła. - Dajemy im dwa tygodnie, w tym czasie przecież normalnie chodzą do szkoły, mają swoje zajęcia, a mimo to czasami przesyłają nam aplikacje, jakich nie powstydziliby się programiści na etacie.

Przykłady? Aplikacja Parq dzięki integracji z miejskim monitoringiem pomoże znaleźć wolne miejsce parkingowe w centrum miasta. Aplikacja Ściana Płaczu na podstawie danych publicznych pokazuje aktualne kolejki w szpitalach i przychodniach. Save your world to z kolei gra całkowicie poświęcona problemom globalnym. Spotkamy się w niej z problemami takimi jak głód, przeludnienie, niszczenie środowiska i wyczerpywanie się surowców naturalnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również