Wiadomości z Gliwic

8. Łabędzki Bieg Po Ćmoku w Gliwicach

  • Dodano: 2024-01-16 13:45

Do 150 par zawodników przebiegnie około 1500 metrów przez Las Łabędzki – po zmroku, z latarkami i pomiędzy pochodniami.

Weź udział w gliwickim biegu dla WOŚP

W najbliższy piątek (19 stycznia) wystartuje 8. Łabędzki Bieg Po Ćmoku – sportowa impreza dla dzieci oraz rodziców, którzy chcą spędzić aktywnie czas, a przy okazji wesprzeć 32. finał WOŚP. Trwają zapisy!

Bieg wystartuje o godz. 17.00 sprzed Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 przy ul. Wrzosowej 14 w Gliwicach – Łabędach. Biuro zawodów czynne będzie w godz. 16.00–16.50 w jednej ze szkolnych klas. Impreza, podczas której nie przewiduje się pomiaru czasu, skierowana jest w szczególności do dzieci w wieku szkolnym, które mogą wystartować w parze z rówieśnikiem lub dorosłym opiekunem. Dopuszczalny jest również start osoby dorosłej z wózkiem, w którym podróżuje mniejsze dziecko. 

Trasa biegu wyniesie około 1500 metrów i w całości przebiegać będzie ścieżkami rowerowymi w Lesie Łabędzkim. W związku z tym, że zawodnicy wystartują po zmroku, trasa zostanie odpowiednio zabezpieczona, a co 100–150 metrów staną na niej dorośli z pochodniami. Dodatkowo każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do posiadania własnego oświetlenia (latarki, czołówki, lampionu, itp.). Każdy uczestnik biegu w pakiecie startowym otrzyma pamiątkowy medal, okolicznościowy numer startowy oraz ciepły napój. 

8. Łabędzki Bieg Po Ćmoku w Gliwicach / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również