Wiadomości z Gliwic

Arena Gliwice: pierwszy polski przedstawiciel w Europejskim Zrzeszeniu Aren

 • Dodano: 2022-09-26 07:00, aktualizacja: 2022-09-25 22:01

To pierwszy Polak w zarządzie European Arenas Association, organizacji zrzeszającej największe i najnowocześniejsze obiekty całej Europy.

Arena Gliwice ma oficjalnie swojego przedstawiciela w zarządzie European Arenas Association. Konrad Kozioł, dyrektor sprzedaży i marketingu Areny Gliwice, podczas głosowania w Luksemburgu został wybrany do zarządu tej organizacji.

- Jestem dumny z otrzymanego zaufania od członków EAA, ale to przede wszystkim zwieńczenie pracy całego zespołu Areny Gliwice. Od czterech lat budujemy wspólnie markę i zespół. Razem stworzyliśmy świetnie współpracującą grupę ludzi, która niezwykle profesjonalnie podchodzi do całego procesu organizacji wydarzeń. Cieszę się, że naszą pracę docenia się nie tylko w kraju, ale też zagranicą - mówi Kozioł.

Przypomnijmy, że European Arenas Assiociation (EAA) działa od 1991 roku, a jej członkami są najnowocześniejsze europejskie areny, w których organizowane są wydarzenia z udziałem uznanych artystów, sportowców czy przedstawicieli świata rozrywki. Wśród nich są The O2 w Londynie, berlińska Mercedes Benz Arena czy Palau Sant Jordi w Barcelonie. Jeden kraj może mieć w EAA tylko trzech reprezentantów. Polska ma dwóch – krakowską Tauron Arenę i Arenę Gliwice. To właśnie przedstawiciel gliwickiego obiektu będzie od dzisiaj członkiem zarządu Europejskiego Zrzeszenia Aren.

Przynależność do EAA to przede wszystkim wyznacznik dobrego zarządzania i realny wpływ na strategię rozwoju obiektów widowiskowo sportowych w Europie. W ramach tej organizacji prowadzone są rozmowy i podejmowane decyzje dotyczące trendów, w oparciu o które funkcjonują najnowocześniejsze areny świata. To jednocześnie ogromny potencjał rozwojowy. Tylko w 2019 roku (ostatnim przed pandemią) członkowie EAA zorganizowali blisko 3000 wydarzeń z prawie 20-milionową widownią. To marka, której rozwój współtworzył będzie teraz Polak. 

- W każdym biznesie niezwykle istotna jest możliwość czerpania wiedzy i doświadczenia od najlepszych, do tego kreowanie trendów i zasad współpracy a przede wszystkim budowanie partnerstw. Taką możliwość w branży dużych aren daje właśnie EAA – dodaje Kozioł.

Członkostwo, a teraz wybór przedstawiciela do zarządu EAA to także wzmocnienie pozycji Areny Gliwice na europejskim rynku. Szczególnie, że Konrad Kozioł będzie się przedstawicielem Europy Wschodniej w organizacji.

European Arenas Association

 • Utworzona w 1991 roku – zrzesza liderów rynku dużych aren w Europie.
 • Ma siedzibę w Rotterdamie.
 • Zrzesza aktualnie 37 członków z 22 państw (m.in. Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Austrii, Czech Polski czy Francji).
 • W EAA może znaleźć się maksymalnie trzech członków z jednego kraju.
 • Polskimi członkami EAA są Tauron Arena Kraków i Arena Gliwice.
 • Pierwszym polskim przedstawicielem w zarządzie EAA jest Konrad Kozioł z Areny Gliwice.

Ciekawostki

 • Wybory nowych władz European Arenas Association odbyły się w Luksemburgu.
 • Konrad Kozioł, dyrektor sprzedaży i marketingu Areny Gliwice został wybrany na członka zarządu EAA.
 • Do zarządu EAA zostali wybrani Olivier Toth (Prezes), Lotta Nibell (Europa Północna), Adrian Doyle (Europa Zachodnia), Jorhe Vinha da Silva (Europa Południowa) i Konrad Kozioł (Europa Wschodnia)
 • EAA to najważniejsza organizacja zrzeszająca duże areny z całej Europy. Arena Gliwice jest jej członkiem od października ubiegłego roku. Dołączyła do EAA jako drugi obiekt z Polski – po krakowskiej Tauron Arenie.
 • Wśród Aren zrzeszonych w EAA są m. in. londyńska The O2 czy berlińska Mercedes-Benz Arena czy krakowska TAURON Arena.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również