Wiadomości z Gliwic

Arena lekkoatletyczna poleca się na treningi

  • Dodano: 2023-09-01 14:45

Od soboty, 2 września, Arena Lekkoatletyczna im. E. Bieniasza na osiedlu Kopernika będzie otwarta dłużej. Od poniedziałku do piątku mieszkańcy będą mogli bezpłatnie korzystać z obiektu w godz. od 18.30 do 20.30, a w weekendy i święta w godz. od 7.00 do 12.00 i od 16.00 do 20.30 (z wyjątkiem dni, w które odbywać się będą zawody).

Arena dla użytku gliwiczan 

Arena Lekkoatletyczna im. E. Bieniasza, której gospodarzem jest GKS Piast Gliwice, to nowoczesny obiekt sportowy, spełniający wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jest wyposażona w pełnowymiarową bieżnię okólną, sektor rzutów, skocznie do skoku wzwyż, skoku o tyczce, skoku w dal i trójskoku. Do dyspozycji sportowców jest także rzutnia do pchnięcia kulą oraz rzutu młotem i oszczepem. Sektor dla kibiców jest w stanie pomieścić pół tysiąca widzów, dlatego często odbywają się tam zawody lekkoatletyczne. 

Do dyspozycji mieszkańców udostępnione zostały dwa tory biegowe z numerami 5 i 6. Korzystanie z nich w wyznaczonych godzinach jest całkowicie bezpłatne, natomiast niedozwolone jest posiadanie kijków do nordic walkingu. 


Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również