Wiadomości z Gliwic

Aż 6 prób oszustwa metodą "na policjanta" w Gliwicach. Zachowajmy czujność!

  • Dodano: 2019-02-07 10:45

Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż szukają ofiar. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności poszkodowanych. Nie bądźmy obojętni, ostrzeżmy seniorów – krewnych czy znajomych, że mogą do nich telefonować oszuści, podszywający się pod członków rodziny lub stróżów prawa. Tylko przedwczoraj gliwickiej policji zgłoszono aż sześć takich prób.

Przestępcy są zatrzymywani dzięki pracy operacyjnej policji lub informacji od osób, które, mając świadomość, że mogą zostać oszukane, szybko dzwonią pod numer alarmowy. Niestety, wciąż jesteśmy informowani o kolejnych pokrzywdzonych.

Przebieg zdarzenia

Przedwczoraj policjanci otrzymali wiadomość o mężczyźnie podającym się za jednego z nich. Mężczyzna opowiadał wymyśloną historyjką o przestępcach czyhających na oszczędności rozmówców, czym próbował nakłonić ich zmiany danych kontaktowych w banku. Na szczęście tym razem trafił na ludzi, którzy nie dali się nabrać.

Policja nigdy nie prosi obywateli o przekazywanie pieniędzy czy wykonywanie operacji bankowych

Po raz kolejny Policja apeluje o ostrzeganie starszych członków rodziny i znajomych, poruszanie zasłyszanych przykładów działania przestępców.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.