Po przerwie spowodowanej niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, prace na ul. Daszyńskiego w Gliwicach znów ruszyły pełną parą. Na odcinku o długości blisko 700 metrów – pomiędzy obwodnicą zachodnią a ul. Ciupków – wyznaczane są nowe pasy ruchu dla rowerzystów po obu stronach jezdni.
Bezpieczniej i czytelniej – wzorem Tarnogórskiej
Nowa infrastruktura rowerowa powstaje w oparciu o sprawdzone rozwiązania zastosowane wcześniej na ul. Tarnogórskiej. Chodzi o wyraźne oznaczenia poziome i przejrzysty układ drogowy, który zwiększa bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu – zarówno rowerzystów, jak i kierowców.
Na Tarnogórskiej, gdzie w czerwcu zakończono podobną modernizację, pasy dla aut zostały nieznacznie zwężone, uporządkowano miejsca postojowe, a cały układ zoptymalizowano pod kątem płynności i czytelności ruchu.
Sieć tras rowerowych w Gliwicach się rozrasta
Nowy odcinek na Daszyńskiego połączy się z istniejącą już infrastrukturą, tworząc bardziej spójną i funkcjonalną sieć tras rowerowych w mieście. Zakończenie prac planowane jest jeszcze w lipcu – pod warunkiem sprzyjającej pogody.
Gliwice stawiają na rower
Rozbudowa sieci pasów rowerowych to element szerszej strategii miasta na rzecz zrównoważonego transportu. Nowe rozwiązania mają poprawić komfort codziennego przemieszczania się i zachęcić mieszkańców do częstszego korzystania z jednośladów jako środka transportu.