Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Bezpieczny Sylwester

  • Dodano: 2017-12-29 09:45

Fajerwerki, petardy, sztuczne ognie to nieodłączne elementy Sylwestra i Nowego Roku. Niestety zabawa sztucznymi ogniami nie zawsze kończy się szczęśliwie. Każdego roku w tych dniach dochodzi do wypadków za sprawą niewłaściwego używania wyrobów pirotechnicznych. Najczęstszą konsekwencją są oparzenia rąk i twarzy, urazy oczu, uszkodzenia słuchu, poważne uszkodzenia ciała, a także pożary.

Przypominamy, że sprzedaż wyrobów pirotechnicznych jest dozwolona tylko osobom pełnoletnim, legitymującym się dowodem osobistym. Osoba, która sprzedaje takie materiały osobom niepełnoletnim podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Kupując wyroby pirotechniczne sprawdźmy czy nie posiadają one żadnych wad mechanicznych takich jak pęknięcia, przerwania, wybrzuszenia oraz czy wszystkie elementy są dobrze ze sobą spasowane. Przed odpaleniem petard należy zapoznać się z instrukcją obsługi i postępować zgodnie z nią. Fajerwerków nie należy odpalać wewnątrz pomieszczeń, na balkonach, a także w miejscach, w których mogłyby wywołać pożar. Nie wolno rozbierać wyrobów pirotechnicznych, podchodzić do niewybuchów i ponownie próbować je odpalać. Trzeba pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o tym by nie używać ich pod wpływem alkoholu.

W czasie Sylwestra i Nowego Roku pamiętajmy również o naszych pupilach, u których huk petard powoduje niepokój oraz traumę.

Apelujemy o rozważną oraz bezpieczną zabawę!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.