Wiadomości z Gliwic

Bezpłatne treningi bokserskie dla gliwiczan

  • Dodano: 2023-07-25 14:15

Chciałbyś spróbować swoich sił na ringu? A może po prostu szukasz aktywności, która pozwoli Ci utrzymać dobrą formę? Niezależnie od tego, czy masz kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat – możesz wziąć udział w bezpłatnych, wakacyjnych treningach bokserskich organizowanych przez GUKS Carbo dla wszystkich chętnych gliwiczan. 

Nie musisz być członkiem klubu, ani płacić składek 

Rosnące zainteresowanie mieszkańców bezpłatnymi treningami ogólnorozwojowymi z elementami boksu, organizowanymi przez GUKS Carbo w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego, skłoniło klub do kontynuowania zajęć promujących tę dyscyplinę sportu – także w wakacyjnej przerwie, poprzedzającej kontynuację cyklu w nowym roku szkolnym.

– Chcieliśmy wyjść z naszą ofertą do szerszego grona odbiorców. Do tej pory na treningi przychodziły wyłącznie osoby zainteresowane uprawianiem boksu. Natomiast naszym celem było to, aby każdy chętny – bez względu na wiek czy płeć – mógł wziąć udział w takich zajęciach i zobaczyć jak to wygląda od środka – bez konieczności bycia członkiem klubu, płacenia składek czy udziału we wszystkich treningach – mówi Janusz Ściubisz, koordynator projektu.

Trening bokserski dwa razy w tygodniu 

Organizowane od marca treningi skierowane były w szczególności do mieszkańców dzielnicy Wojska Polskiego. Jednak w zajęciach mogli uczestniczyć także inni chętni gliwiczanie. W takiej formule nieodpłatne spotkania w ramach „Niedzielnej Akademii Boksu” odbywają się także w wakacje. Ich uczestnicy spotykają się w piątki o godz. 19.00 oraz w niedziele o godz. 10.00 w hali GUKS Carbo przy ul. Kozielskiej 1. Zajęcia rozpoczynają się od zbiórki i przekazania uczestnikom podstawowych informacji. Po nich następuje rozgrzewka z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Następnie uczestnicy, pod okiem instruktorów, rozpoczynają trening z elementami boksu. Spotkanie kończy wspólne rozciąganie i relaks.


Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również