Wiadomości z Gliwic

II Międzynarodowy Memoriał Braci Kucznierzy w boksie olimpijskim

  • Dodano: 2024-04-24 11:15

Pięściarze i pięściarki z Polski, Czech oraz Niemiec skrzyżują rękawice podczas 2. edycji Międzynarodowego Memoriału Braci Kucznierzy w boksie olimpijskim organizowanego przez GUKS Carbo we współpracy z rodziną pięściarzy. Gośćmi honorowymi turnieju, który zostanie rozegrany w Gliwicach będą Marian Kasprzyk – złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz medalistka Mistrzostw Świata – Lidia Fidura. Wstęp wolny!

Miejsce wydarzenia

2. Międzynarodowy Memoriał Braci Kucznierzy odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 kwietnia, na terenie Stołówki Studenckiej u Piotra przy ul. Łużyckiej 24. Podczas imprezy stoczonych zostanie łącznie 15 pojedynków. Początek walk zaplanowano na godzinę 17.00.

Pamiętamy o Legendzie 

Pierwszy Memoriał Braci Kucznierzy odbył się w 2023 roku. Wydarzenie powstało w celu upamiętnienia bokserów związanych z nieistniejącym już klubem Carbo, z których największą karierę zrobił Helmut – czterokrotnie zdobywając tytuł mistrza Polski, a w latach 1960–1966 siedemnaście razy występując w kadrze narodowej i wygrywając łącznie 9 walk. Helmut Kucznierz w 1968 roku zakończył sportową karierę, a następnie ukończył szkołę instruktorską o specjalizacji bokserskiej przy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i zawodowo zajął się szkoleniem młodzieży w gliwickim klubie Carbo. 


Źródło: UM Gliwice / Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również